Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jaka fototapeta do sypialni?

Chcąc urządzić sypialnię swoich marzeń, często zastanawiamy się nad wieloma aspektami, które pozwolą nam stworzyć niezwykły klimat. Najtrudniejszym zadaniem jest zadecydowanie, co ma się znaleźć na ścianach i jak sprawić, żeby całe pomieszczenie optycznie się powiększyło. Jest na to skuteczne rozwiązanie!

Fototapeta – co to jest?

Fototapetą możemy nazwać wydruk wieloformatowy, który umieszczamy na ścianie. Mamy wiele modeli, które mogą przedstawiać krajobraz, wzór, a nawet postacie z bajek. Nadają się do każdego typu pomieszczenia, niezależnie od wybranego przez Ciebie stylu aranżacyjnego. Są w stanie rozjaśnić przestrzeń i nadać pomieszczeniu więcej głębi.

Możemy je podzielić według materiału, z jakiego są wykonane. Najlepszym typem, na jaki możesz się zdecydować, są to fototapety winylowe. Najczęściej jest to podkład z flizeliny z dodatkiem winylu. Są o wiele grubsze i trwalsze, w porównaniu do innych. Idealne do praktycznie każdego pomieszczenia, nawet do kuchni lub łazienki. Ukryje każdą niedoskonałość Twojej ściany!

Kolejnym typem są fototapety papierowe. Są najbardziej atrakcyjne cenowo, jednak materiał jest dość cienki i jest mało odporny na ścieranie. Mimo wszystko jako jedyne można nakładać na zakładkę, tworząc w ten sposób upragniony wzór. Foliowe fototapety możesz śmiało czyścić przy pomocy wilgotnej ścierki. Dzięki temu, że jest to wydruk na folii przylepnej, aplikacja jest o wiele łatwiejsza i szybsza.

Ostatnim typem jest lateksowa fototapeta, która jest niczym innym, jak ulepszoną wersją papierowej. Wydrukowana na papierze syntetycznym z domieszką lateksu jest grubsza i pozwala na całkowite zakrycie wszelkich nierówności ściany. Również nie zepsujesz jej, przemywając mokrą szmatką, jednak nie znosi dużej ilości wilgoci, dlatego nie nadaje się w żadnym wypadku do pomieszczeń kuchennych lub łazienkowych.

Jaka fototapeta najlepsza?

Wybierając wyjątkową fototapetę do sypialni, kieruj się przede wszystkim jakością wykonania i materiałem, z jakiego jest zrobiona. Wybierając tapetę od sprawdzonego producenta, będziesz mieć pewność, że wzór jest dokładnie wykonany i nie ma żadnych zagnieceń, mogących całkowicie zniwelować romantyczną atmosferę sypialni. Jeśli zależy Ci na jak najlepszym efekcie – dobrze zapoznaj się z notatką sklepu, która zawiera wszystkie niezbędne informacje dotyczące produktu.

Sypialnia jest miejscem, które należy jak najbardziej rozjaśnić, aby pozostało optycznie większe i głębokie. Dlaczego? Ponieważ wówczas lepiej odpoczywamy oraz się relaksujemy. Przeznaczona głównie do snu i regeneracji będzie idealnie spełniała swoją funkcję, a Ty będziesz miał pięknie ozdobioną przestrzeń dzięki niezawodnej fototapecie.

Stawiaj przede wszystkim na swoje upodobania i kolory, które pozwalają Ci się uspokoić oraz zasnąć. Fototapeta będzie idealnie dopełniała każdy kąt. Krajobraz da poczucie świeżości, a wzory geometryczne lub kwieciste sprawią, że pomieszczenie nabierze elegancji i charakteru. Wystarczy, że umieścisz ją na jednej ścianie, a odczujesz różnicę. Spróbuj sam!

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jaka fototapeta do sypialni?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *