Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Czy wycieczkę można przekazać?

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by foundin_a_attic

Wyskoczyła Ci pilna sprawa i nie możesz jechać na upragnione wakacje? Nie chcesz, żeby przepadły Ci pieniądze i zastanawiasz się, co możesz zrobić? Zobacz, co w tej sytuacji zrobili nasi czytelnicy.

Kiedy możesz zrezygnować z wycieczki?

Zobacz pytania czytelników serwisu E – Journalist:

Elżbieta Bogucka pyta: Tak się zastanawiam nad tym, bo kupiłam sobie całkiem niezłą wycieczkę. Jednak wyskoczyła mi bardzo pilna sprawa rodzinna. Muszę zostać w kraju i nie mogę wyjechać, a wycieczka jest już opłacona. Jednak tak sobie pomyślałam, że przecież szkoda tego wszystkiego. Czy mogę w jakiś sposób przekazać komuś innemu, na przykład komuś z rodziny tą wycieczkę? Czy raczej nie ma takiej opcji?

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
3

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

3 komentarzy na temat “Czy wycieczkę można przekazać?”

  1. Patik pisze:

    No ale to nie tylko to. Przecież zmiana osoby nie może prowadzić do jakiś modyfikacji praw oraz obowiązków ze stron. Oznacza to, że osoba której przekazujesz wycieczkę nie może domagać się od organizatora wycieczki czegoś innego. Jeśli na przykład chcesz przekazać swoją wycieczkę osobie, która porusza się przy pomocy wózka inwalidzkiego, a masz wynajęty pokój na trzecim piętrze bez windy to raczej nie jest to dobry pomysł, bo to już doprowadziłoby do jakiś tam zmian w umowie. Niestety raczej nie zamienią pokojów, nie ma się co łudzić.

  2. Migor pisze:

    Oczywiście, że możesz przekazać komuś swoją wycieczkę jeśli za nią zapłaciłaś. Nie ma w tym chyba nic dziwnego. Organizator wycieczki nie musi na to nawet wyrażać zgody. Obojętne komu ją przekażesz. Może to być ktoś z rodziny, albo też może to być ktoś całkowicie obcy. Bez względu na to jednak musisz pójść do biura podróży i zgłosić taki fakt. Musisz podać dane osoby, która za ciebie skorzysta z danej wycieczki. No i po sprawie. Naprawdę nie jest to nic skomplikowanego. No ale to tylko wtedy jak zapłacisz już całość za wycieczkę. Z zaliczką już chyba nie jest tak łatwo.

  3. niezalogowany pisze:

    Osoba, której przekażesz wycieczkę musi spełnić wymagania, które stawiał organizator wycieczki, kiedy podpisywał z Tobą umowę. Czasami są jakieś szczególne wymagania. Na przykład jeśli zapisał że trzeba mieć jakieś szczególne umiejętności (np. wspinaczka górska, czy pływanie) to trzeba je mieć. Nie można nic po prostu zmieniać w umowie oraz opisanych warunkach. Jeśli nie będziecie nic zmieniać to bez problemu możesz przekazać wycieczkę danej osobie. Tylko oczywiście musisz ten fakt zgłosić.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *