Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Egipt jest rajem dla miłośników nurkowania.

Amatorzy mają szansę podziwiać prawdziwą rafę koralową

Urlop w Egipcie wybierają nie tylko miłośnicy kąpieli słonecznych oraz zwiedzania starożytnych budowli. Państwo dawnych faraonów to przede wszystkim raj dla wszystkich miłośników nurkowania, zarówno profesjonalistów jak i amatorów.

Morze Czerwone oferuje niezapomniane wrażenia z wycieczki do podwodnego świata. Znajdują się tam wyjątkowo duże i piękne rafy koralowe. Tętni ona bogactwem flory i fauny, którą można podziwiać przez okulary nurka. Przezroczysta woda, która osiąga temperaturę 20-30 stopni pozwala na schodzenie pod wodę bez konieczności wkładania grubych i niewygodnych pianek.

Nurkowanie nie tylko dla profesjonalistów

Osoby, które fascynuje podwodny świat, a nie miały jeszcze okazji nurkować, mogą skorzystać z oferty jednej z wielu lokalnych szkółek. Bazy nurkowe są nie tylko odpowiednio przystosowane do potrzeb amatorów, ale też świadczą usługi przez cały rok. W Egipcie znaleźć można polskie bazy, które są rozmieszczone w wielu kurortach.

Początkujący zanim założą maskę i wejdą podziwiać piękno rafy koralowej, muszą nauczyć się międzynarodowych znaków, które używa się do komunikowania pod wodą. Często zdarza się tak, że osoby zafascynowane nurkowaniem decydują się na pracę w jednej z egipskich baz i zostają na stałe w kraju faraonów. 

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Egipt jest rajem dla miłośników nurkowania.”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *