Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Mikołajki – turystyka

. Podróż na Mazury

Mikołajki są uroczą oraz niedużą miejscowością położoną w samym centrum Mazur. Jeśli jeszcze do tej pory nie przekonałeś się na własne oczy, jak piękne jest to miejsce, warto się tam wybrać, a możesz mieć pewność, że nie pożałujesz.

Dlaczego właśnie Mikołajki?

Przede wszystkim Mazury są krainą pokrytą licznymi jeziorami polodowcowymi, na brzegach których dzisiaj można doskonale wypoczywać. Za stolicę tego regionu uznane zostały właśnie malowniczo położone Mikołajki, do których przybywają przede wszystkim miłośnicy wodnych sportów. Co więcej, niegdyś cały region Mazur stanowił tereny dość ważne strategicznie, nic więc dziwnego, że właśnie tu ukrywał się sam Hitler. Jeśli chcemy obejrzeć jego kryjówkę wraz z pozostałościami zachowanych do dzisiaj bunkrów, warto wybrać się w okolicę Kętrzyna.
Tu znajduje się tak zwany Wilczy Szaniec, na terenie którego znajdowały się budynki Hitlera oraz wszystkich osób, które z nim pracowały. Mazury to także liczne inne atrakcje, między innymi ciekawa piramida – grobowiec w Rapie oraz twierdza w Giżycku, którą także warto zobaczyć.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Mikołajki – turystyka”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *