Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Największe imprezy motocrossowe na świecie

Hard enduro przyciąga tłumy fanów ekstremalnej jazdy w terenie. Polacy znają to, chociażby z Megawatta, czyli najważniejszej imprezy hard enduro w naszym kraju. Przez kilka dni Kopalnia PGE jest na oczach wszystkich fanów świata. Gdzie jeszcze można przeżyć podobne emocje?

Wspomniany Red Bull 111 Megawatt jest tylko częścią całości w świecie hard enduro. Cały sezon zmagań w World Enduro Super Series to osiem rund, a Megawatt jest tylko jedną z nich. Poza Polską zawodnicy wystartują także w Portugalii, Francji, Austrii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. To rozpiska na rok 2020, fani powinni być zadowoleni – zwłaszcza ci z Polski. W końcu, poza Megawattem, kilka eventów odbędzie się całkiem niedaleko!

KTM podbija scenę hard enduro

Topowa 10. zeszłorocznego Enduro World Championship to w 9 na 10 przypadkach zawodnicy KTM i wykupionej przez nich Husqvarny. O teamach, które z nimi rywalizują, możecie przeczytać tutaj https://motogp.pl/artykuly/world-enduro-super-series-jakie-japonskie-motocykle-sa-najpopularniejsze/117869/. Nie ma jednak cienia wątpliwości, że wszystkie topowe imprezy są zdominowane przez Austriacki koncern. Mistrz z sezonu 2019 – Manuel Lettenbichler z Niemiec pokazywał na każdym kroku, jaka różnica dzieli KTM od reszty stawki. Jego koledzy, Jonny Walker i Taddy Błażusiak zajęli kolejno 3 i 4 miejsce na koniec sezonu.

Imprezy na które warto czekać

W tym sezonie, poza Megawattem, kibice powinni przygotować się na 7 pozostałych rund WESS. Ci, którzy nie mogą sobie pozwolić na wycieczkę do USA, nie mają powodów do zmartwień. Portugalskie Extreme XL Lagares będzie rozpoczęciem nowego sezonu i zapowiada się naprawdę dobrze. Jeżeli chcecie to zobaczyć na własne oczy, to na dni 8-10 maja będziecie mieli okazję!

Trochę bliżej, bo w Austrii, odbędzie się trzecia runda turnieju. Erzbergrodeo Red Bull Hare Scramble to pozycja obowiązkowa, każdy, kto chociaż raz tam był, doskonale wie, co to za impreza! Sezon zakończy się w październiku, w słonecznej Hiszpanii. Ostatnia walka o punkty i zwycięstwo w całym sezonie to najważniejsze wydarzenie sezonu. W tym roku Hiszpania rozpali wszystkich miłośników hard enduro!

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Największe imprezy motocrossowe na świecie”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *