Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Spotkanie biznesowe – jak się ubrać?

Podczas każdego spotkania handlowego z klientem powinniśmy zadbać nie tylko o odpowiednie przygotowanie merytoryczne, ale także o odpowiednią stylizację. Wszyscy wiemy, jak w biznesie ważna jest autoprezentacja i to nie tylko w branży beauty. Które elementy ubioru wybrać, by budować swój pozytywny wizerunek, ale i zyskać nowego klienta?

Stylizacja na spotkanie biznesowe

Oczywiście to, jaki strój biznesowy powinniśmy wybrać, zależy od branży, w której działamy. Jednak, aby zawsze spełnić wytyczne biznesowego dress code’u, postawmy na wiecznie żywą klasykę. Wybierając się na spotkanie z klientem, wybierzmy z szafy ubrania schludne, w stonowanych barwach, a także dobrej jakości. Takki klasyczny i elegancki zestaw podkreśli nasze zaangażowanie, profesjonalizm i solidność. Krzykliwe barwy, prowokujące kroje czy odważne dekolty zostawmy na inną okazję. Moda modzie nierówna, dlatego poniżej przygotowaliśmy zestawienie stylizacji biznesowych dla kobiet i mężczyzn.

Strój biznesowy damski

Dziś kobiety biznesu nie muszą ograniczać się do klasycznego zestawu: ołówkowa spódnica i marynarka. Zerwanie z pewnymi przyzwyczajeniami spowodowało, że dziś możemy zmodyfikować dawne stylizacje i tym samym pokazać klientowi nasz charakter. Co jeszcze warto wybrać, gdy wybieramy się na spotkanie handlowe?

  • Eleganckie kombinezony – kombinezon to coraz chętniej wybierana stylizacja w stylu biznesowym. Pamiętajmy jednak, aby taki ubiór nie eksponował zbyt silnie walorów naszego ciała, warto więc zrezygnować z opinających spodni czy bluzek. Tu również pamiętajmy o stonowanych kolorach: czerniach, szarościach, granatach.
  • Klasyczne spodnie, koszula i marynarka – wiele kobiet biznesu wybiera stylizacje, które kiedyś były zarezerwowane jedynie dla mężczyzn. Dziś na szczęście widok kobiety w spodniach i koszuli nikogo nie dziwi. Warto więc pamiętać o klasycznych spodniach z kantem, które podkreślą formalny styl stylizacji. Jeśli chcemy zaszaleć, wybierzmy interesujące wykończenia koszuli lub marynarki.

Nie zapomnijmy o kobiecych dodatkach! Warto dobrać odpowiednią torebkę lub damski neseser, do którego włożymy wizytówki naszej firmy, które wydrukujesz w sprawdzonej drukarni internetowej z poprzedniego artykułu: https://e-journalist.pl/gdzie-mozna-drukowac/

Ubiór biznesowy męski

Mitem jest, że panowie nie powinni przykładać wielkiej wagi do swego ubioru. W biznesie wizerunek mężczyzny jest niezwykle ważny. Dlatego, wybierając się na spotkanie handlowe, pamiętaj o kilku elementach garderoby, o które powinieneś zadbać.

  • Dobrej jakości garnitur – ważne, aby obie części – marynarka i garnitur – były w tym samym kolorze. Czarnym, granatowym, lub grafitowym.
  • Koszula – najlepiej gładka, skrojona z bawełny wysokiej jakości. Odważniejsi panowie mogą pokusić się o delikatnie prążkowaną koszulę, która przełamie styl formalny całej stylizacji.
  • Krawat – często pomijana część garderoby, ale tak naprawdę stanowi dopełnienie garnituru. Unikajmy krzykliwych wzorów, postawmy na klasyczny gładki jedwab. Nie zapomnijmy o estetycznym zawiązaniu krawata.
  • Skórzany pasek – tutaj zadbajmy o to, by sprzączka nie była zbyt ekstrawagancka i wpisywała się w całą stylizację.
  • Buty – skórzane pantofle w stonowanych kolorach będą idealne. Nie zapomnijmy tuż przed spotkaniem odpowiednio wypastować obuwie, aby podkreślić naszą dokładność i schludność.

Na koniec rada ważna, choć oczywista. Każdy strój musimy dobrać do swoich upodobań. Jeśli źle czujemy się w ciasnych spódnicach, wybierzmy luźne spodnie itd. Podczas spotkania biznesowego z klientem musimy być pewni siebie i skupieni na rozmówcy. Nie psujmy więc naszych założeń, martwiąc się wciąż o niewygodne buty czy za ciasną koszulą.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Spotkanie biznesowe – jak się ubrać?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *