Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Co zobaczyć w Rzymie?

Wieczne Miasto zaprasza Turystów

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by ho visto nina volare

Kiedyś Rzym był centrum wielkiego Imperium, obecnie jest stolicą kraju w kształcie buta. Rzym fascynuje nie tylko miłośników historii, czy zabytków, ale również poetów, pisarzy oraz malarzy.

Niewątpliwie w Rzymie nadal widać pamiątki po dawnej świetności miasta. Kiedyś był to ośrodek cywilizacji i kultury, stąd przysłowie, że „wszystkie drogi prowadzą do życiu”. W dzisiejszych czasach jest to częste miejsce pielgrzymek wiernych, którzy poza Wiecznym Miastem pragną odwiedzić leżący w jego obrębie Watykan.

Na siedmiu wzgórzach piętrzy się Rzym

Rzym nie jest typową stolicą, która świeci przepychem oraz wystawnością. Bardzo daleko mu do tętniącego życiem i światowym blichtrem Mediolanu. Z kolei Rzym przyciąga ludzi nieodpartym urokiem i obietnicą wyjawienia wszystkich tajemnic antycznego świata. To nie tylko antyczne kolumny, ale też wielkie i doskonale zachowane koloseum. Niestety postęp cywilizacyjny sprawił, że władze miasta muszą wydawać olbrzymie sumy na konserwacje danych budowli. Szkoda by to dawne centrum cywilizacji uległo zapomnieniu. 

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
3

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

3 komentarzy na temat “Co zobaczyć w Rzymie?”

  1. Miłosz pisze:

    Włochy kojarzą mi się z jednym a mianowicie z Pizzą ;). Chociaż przyznam się szczerze, że smak tej oryginalnej trochę mnie zawiódł. Liczyłem na to, że będę miał możliwość zjedzenia takiej fantastycznej na grubym cieście. Okazuje się, że we Włoszech preferuje się taką na bardzo płaskim cieście. To był największy zawód jak doznałem na wycieczce do Włoch, ale ogólnie było fajnie :).

  2. Paweł89 pisze:

    Jeszcze nie miałem okazji być w państwie leżącym na półwyspie apenińskim ;). Na razie tylko najdalej na południe to byłem w Grecji. Włochy kojarzą mi się z bardzo wysokimi cenami i dużym tłokiem. Słyszałem też od znajomych, którzy w zeszłym roku byli tam na urlopie, że we Włoszech bardzo trudno dostać się na bezpłatną plaże, a większość z nich jest prywatna i dość droga. Czy może ktoś ma inne doświadczenia z podróży po Włoszech?

  3. Julian pisze:

    Jakoś nie zamierzam wyjeżdżać do kraju mamisynków i grubych donna mamma ;). Naczytałam się swojego czasu „Ojca Chrzestnego” Mario Puzo i już wiem, że w tamtym rejonie Europy moja noga nie postanie. Podobno z tego co słyszałam, Włosi są mentalnie bardzo podobni do Francuzów to znaczy, nie znają żadnego języka poza swoim i są bardzo zapatrzeni w swój kraj.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *