Czerwiec 25, 2019

Oszczędzanie na paliwie

akapit

Ceny za litr benzyny biją kolejne rekordy. Granica 6 zł jest już coraz bliżej, a wiele stacji już kilka tygodni temu przełamało tę barierę psychiczną dla Polaków. Sposobów na oszczędzanie pieniędzy na eksploatacji samochodu jest kilka. Zamiast ściągać nogę z gazu możemy obniżyć cenę paliw nawet o 30 gr na litrze. Banki kuszą swoimi ofertami.

Finanse

fot. flickr.com | aut. PeterVermaercke

Tzw. moneyback, który staje się coraz popularniejszy wśród klientów detalicznych przechodzi rewolucję na rynku i sprawdza się już nie tylko przy zakupach w sklepie spożywczym. Karty debetowe  kredytowe pozwalają coraz częściej na zwrot części transakcji bezgotówkowej również na stacji benzynowej. Chociaż nadal oferta jest dość ograniczona i klienci nie mają dużego wyboru, to warto sprawdzić kilka rankingów w sieci, ponieważ jest o co walczyć.

Jakie banki oferują moneyback za tankowanie samochodu?

Na ogół zwroty z tankowania mogą dochodzić do 30, a nawet 50zł miesięcznie. W efekcie zyskujemy jedną lub dwie wizyty na stacji w ciągu roku gratis. Zanim zdecydujesz się na ruch w stronę banku, sprawdź jakie warunki musisz spełnić, abyś mógł być objęty moneybackiem.

Polski rynek zapełniają właściwie: Meritum Bank, MultiBank oraz mBank. Oszczędzanie na paliwie przy dwóch pierwszych jest dość kłopotliwe, ponieważ do tego wymagane jest posiadanie ubezpieczenia OC lub całego pakietu AC i OC. Meritum Bank stawia nieco niższe rachunki, bo warunkiem korzystania ze zniżek są regularne, comiesięczne wpłaty na rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy.

Warto czy nie?

Polacy zdaniem analityków przywykli już do rosnących cen paliw, ale wszystko, także i to ma swoje granice. 6 zł za litr Euro 95 wyraźnie uderza w finanse Kowalskiego, dlatego zwrotami za część kosztów tankowania warto się zainteresować.

Dodano do: Biznes i finanse, Poradniki

Nie skomentowano.

Zostaw komentarz