Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Zaparowane szyby. Jak się ich pozbyć?

Zaparowane szyby to utrapienie wielu polskich kierowców. Jest jednak kilka sposobów na skuteczną walkę z wiecznie nieczytelnymi oknami. Utrudniająca wyjazd z parkingu para zniknie prawdopodobnie całkowicie jeśli masz w samochodzie klimatyzację.

Zaparowane szyby ze względu na różnicę temperatur

Ona nie tylko pozwala na obniżenie temperatury w środku latem, ale podczas deszczy pozwoli na dostarczenie do wnętrza suchego powietrza, które usunie parę z szyb. Jeśli nie masz klimatyzatora możesz włączyć nadmuch (tutaj koniecznie zewnętrzny obieg powietrza). Profilaktycznie dbaj o czystość szyb. Umyj je dokładnie za pośrednictwem pianki; mitem jest, że pomoże Ci płyn do naczyń lub tego typu środki. Podstawowym czynnikiem, który powoduje zaparowywanie szyb jest z całą pewnością wilgoć.

Możliwe, że naniosłeś z butami duże ilości wody na dywaniki, ale najczęstszym powodem są przeciekające uszczelki i kanaliki odprowadzające wodę, które mogą wylewać jej duże ilości na dywaniki. Być może Twoim problemem jest także uszkodzona nagrzewnica, a do wnętrza dociera wilgotne powietrze spod maski.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
1

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

1 komentarz na temat “Zaparowane szyby. Jak się ich pozbyć?”

  1. :( pisze:

    Prawda jest taka, że jeśli auto jest odpowiedni zabezpieczone przed wilgocią to taki problem wydaje się nie występować. A jeśli naprawdę mamy krótkotrwały problem (np. po wyjściu z deszczu do środka auta), można włączyć na chwilę klimatyzację i problem znika. Cześć.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *