Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Sega zadowolona ze sprzedaży tytułu Total War: Rome II

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC

Firma Sega, która odpowiada za produkcję nowej gry z serii Total War: Rome II poinformowała, że sprzedaż tej części utrzymuje się na bardzo dobrym poziomie. Do tej pory spółka oddała swój odświeżony tytuł w ręce przeszło 800 tysięcy graczy na całym świecie.

Sprzedaż powyżej oczekiwań?

Sega, a właściwie spółka-córka „Sega Sammy Holdings”, która odpowiada za dystrybucję gier opublikowała kilka dni temu raport dotyczący sprzedaży Total War: Rome II. W nim zawarto szczegółowe dane finansowe oraz dotarcie do klientów docelowych. Ostatecznie z dokumentu wynika, że nowa gra znalazła już przeszło 800 tys. odbiorców w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Total War: Rome II był w zasadzie jedną z największych tytułów wpuszczonych na rynek przez firmę Sega Sammy Holdings w ciągi ostatnich kilku miesięcy. Uznano, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku fiskalnego 2014, spółce udało się dotrzeć łącznie do przeszło 3,2 miliona graczy na świecie. W raporcie dodano informację, że sprzedaż mobilna i cyfrowa (dot. gier komputerowych) utrzymuje się na korzystnym poziomie.

Ostatecznie firma osiągnęła wzrost sprzedaży o przeszło 23 % w porównaniu z tym samym okresem sprzed poprzedniego roku fiskalnego.

Rynek nie jest zaskoczony dobrymi wynikami Segi

Eksperci z branży nie wydają się być zaskoczeni pozytywnymi wynikami jakie udało się osiągnąć firmie, ponieważ już liczba samych zamówień przedpremierowych była sześciokrotnie wyższa niż w przypadku ostatniej części Total War: Shogun 2.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
2

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

2 komentarzy na temat “Sega zadowolona ze sprzedaży tytułu Total War: Rome II”

  1. Tomasz pisze:

    Bardzo dobre wyniki, bo od lat Total War jest jedną z najbardziej pieczołowicie przygotowywanych strategii czasu rzeczywistego jakie pojawiają się na rynku. Nie znam innego RTS’a, który mógłby poziomem zaawansowania dorównać serii. Nawet 10 lat pracy Blizzard’a przy Starcrafcie wydają się blędnąć przy tak zaawansowanym tytule jakim jest Total War: Rome II (tak, wiem, że to zupełnie dwie różne gry, ale zastanawiam się dlaczego Blizzardowi tak wiele lat zajęło przygotowanie gry, która jest po prostu przeciętna).

  2. Pawik pisze:

    Zgadzam się z tym co napisałeś, mam podobne zdanie. W poprzednie części Total War grałem przez wiele lat – głównie z Rome I oraz Medieval II – co ciekawa, ta druga do dziś wygląda bardzo dobrze, a na nieco słabszym sprzęcie potrafi jeszcze się „dusić”. Mam nadzieję, że panowie z Segi już pracują nad kontynuacją klimatów średniowiecznych. Zacieram ręce i czekam na więcej.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *