Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Włochy – co warto zobaczyć?

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by Angel de los Rios

Słoneczna Italia to jedno z tych miejsc, do których Polacy najczęściej podróżują. Głównie dlatego, że kraj ten obfituje w różnego rodzaju atrakcje turystyczne.

Przede wszystkim jest on jednym z najważniejszych celów pielgrzymkowych. Wiele osób odwiedza Rzym i Asyż właśnie z powodów religijnych. To tutaj znajdują się najważniejsze kościoły i katedry katolickie. We Włoszech jest także wiele zabytków kultury starożytnej.
W Rzymie można zwiedzać między innymi ruiny największego na świecie zachowanego Koloseum. Oprócz tego można tu zobaczyć pozostałości po starożytnych budowlach, przede wszystkim słynnych rzymskich konstrukcjach budowlanych, jak na przykład akwedukty i inne tego typu. Oprócz tego we Włoszech panuje bardzo ciepły klimat. Dzięki temu jest to kraj, który cieszy się dużym powodzeniem wśród rodzin z małymi dziećmi. Z tego też powodu nad włoskim morzem jest wiele dużych miejscowości wypoczynkowych. Są to bardzo znane na całym świecie kurorty, w których można wynająć apartamenty lub spędzić urlop w luksusowych hotelach. 

Niesamowite, niezapomniane i malownicze widoki?

Pizza, Koloseum, Dolce & Gabbana- te słowa mogą kojarzyć się tylko z jednym państwem na świecie. Włochy to od wielu lat jeden z najpopularniejszych turystycznie krajów w Europie. Trudno się temu dziwić, gdyż oferują całą masę atrakcji, i to przez cały rok.

Zimą wszyscy zapaleni narciarze chętnie wybiorą północ kraju. Tam znajdują się włoskie Alpy z wieloma ośrodkami narciarskimi przystosowanymi do potrzeb nawet najbardziej wybrednych amatorów nart. W czasie lata turyści udają się na południe, gdzie brzegi Italii obmywa ciepłe Morze Śródziemne.

Często wybierają miejsca wypoczynku położone na wyspach, Sardynii i Sycylii. Pozbawione wielkich kurortów nadmorskie miasteczka zachowały tam swój pierwotny charakter. Popularnym celem wycieczek z całego świata jest stolica Włoch, Rzym. Znajduje się tam wiele antycznych zabytków, pozostałości po dawnej potędze Cesarstwa Rzymskiego.

Najsłynniejszym z nich jest Koloseum, na którym przed wieloma wiekami swoje pojedynki toczyli gladiatorzy. Oprócz tego zainteresowanie budzą liczne łuki triumfalne i akwedukty. Wieczne Miasto jest też pełne kulinarnych atrakcji. Wszyscy smakosze przyznają, że tam wypieka się najlepszą pizzę na świecie. Popularnymi daniami są też makarony i risotto. Makaroniki, czyli kruche ciasteczka migdałowe, mają swoich fanów na całym świecie.

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz. W Rzymie ulokowany jest Watykan, czyli Stolica Apostolska i siedziba Papieża. Jest to miejsce pielgrzymek milionów wiernych z całego świata, w tym z Polski. 

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Włochy – co warto zobaczyć?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *