Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Urządzasz mieszkanie? Trzymaj się minimalizmu

Minimalizm w kontekście urządzania wnętrz to wbrew utartym stereotypom nie tylko słabo wysycone kolory na ścianach, chłodne oświetlenie i biała, ćwiekowana sofa z naturalnej skóry, na myśl o której masz ciarki na plecach. Dziś przedstawiamy, jak zabrać się za projekt nowoczesnego wnętrza bez ryzyka strat na funkcjonalności.

Dlaczego w ogóle wnętrze w stylu minimalistycznym?

minimalistyczna lampa

Jeśli szukasz powodów, dla których miałbyś zainwestować w minimalizm, to m.in. dlatego:

  • Minimalizm to przede wszystkim ponadprzeciętna estetyka wykończenia
  • Wnętrza w 100% zgodne z najnowszymi trendami architektonicznymi
  • Z Twojego mieszkania w końcu znikną niepotrzebne bibeloty
  • Sprzątanie w końcu przestanie być uciążliwe (patrz wyżej)

Poza tym wnętrza utrzymane w stylu minimalistycznym to coś, czym zaimponujesz nie tylko sobie, ale i znajomym oraz rodzinie. Serio.

Kilka zasad minimalistycznego wnętrza

1. Utrzymaj porządek we wnętrzu

Przede wszystkim uporządkuj pomieszczenia użytkowe. Ogranicz liczbę dekoracji do minimum. Obrazy, lampy oświetleniowe to absolutne maksimum na jakie możesz sobie pozwolić – mówią nam eksperci sklepu skandynawskiego Magia Północy.

Z półek ściennych usuń dziesiątki drobiazgów, które nie tylko optycznie pomniejszają wnętrze, ale i są powodem, dla którego czyszczenie mieszkania zajmuje ci więcej czasu niż powinno. Jeśli chcesz, możesz zostać przy drobnych ramkach na ulubione zdjęcia z wakacji, figurki z egzotycznego drewna, ale muszle znad Bałtyku i zakopiańskie, miniaturowe kierpce wrzuć do szuflady i o nich zapomnij. Tak będzie najlepiej.

2. Trzymaj się stonowanej kolorystyki

Jaskrawopomarańczowa kuchnia i jasnożółty pokój gościnny to coś, czego powinieneś wystrzegać się za wszelką stronę. Stawiaj na odcienie beżu, różu – oczywiście najbezpieczniej, gdyby każde wnętrze w twoim mieszkaniu było białe, ale jeśli nie masz doświadczenia we wnętrzarce, do twojego domu mogłaby wkraść się nuda. =

Poza tym trzymaj się kontrastów. Połączenie czerni z bielą lub bieli z ciemną czerwienią będą to naprawdę dobry pomysł.

3. Rozkochaj się w chłodnym oświetleniu

Trzymaj się chłodnej tonacji barwowej oświetlenia. To znaczy tylko tyle, że twoim optimum jeśli chodzi o oprawy jest 5000 – 6000 K. Unikaj wszystkiego, co poniżej – ciepłe oświetlenie nie będzie spójne z szeroko rozumianym charakterem wnętrza.

4. Pomyśl o prostych meblach bez zbędnych dodatków

Dobre meble to niekoniecznie takie, których poszczególne elementy, tj. zagłówki, poręcze, boki, siedziska miałyby kontrastować ze sobą. Szukaj mebli tapicerowanych o spójnym designie – co prawda są znacznie droższe od tych klasycznych, ale za tę poradę jeszcze nie raz nam podziękujesz. Bez żartów.

5. Usuwasz z podłogi wszystko co możesz

Zasada jest prosta – wszystko co może stać, niech zawiśnie na ścianie. I tak np. jeśli w twojej łazience stoi duży wieszak na ręczniki, to zamiast niego zainwestuj w kilka poręczy, które zamontujesz po wewnętrznej stronie drzwi. Nie dość, że spotęgujesz złudzenie wolnej przestrzeni, to w praktyce zyskasz naprawdę sporo miejsca.

Publikacja przy współpracy z zespołem Magia Północy

Magia Północy

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Urządzasz mieszkanie? Trzymaj się minimalizmu”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *