Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Dlaczego Indie to kraj kontrastów?

Kraj tysięcy kolorów zaprasza

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by Steffi

Odwiedzając Indie po raz pierwszy można doznać szoku, ale nie tylko kulturowego. Wszystko jest inne klimat, jedzenie, a przede wszystkim kultura i wierzenia. Jeżeli kiedyś będziecie mieli okazję wybierzcie się na prawdziwy hinduski ślub.

Wysiadając z samolotu w Kalkucie ma się wrażenie, że człowiek znalazł się na zupełnie innej planecie. Pierwsze co uderza w nas to wilgotne i ciepłe powietrze oraz milion różnych zapachów. Później trzeba przedrzeć się przez tłum oraz przyzwyczaić się do kakofonii krzyków oraz klaksonów na ulicy. To pierwsze wrażenie sprawia, że Indie można albo od razu pokochać, albo znienawidzić.

Kraj otwartych ludzi

Niewątpliwie zwiedzając Indie należy się nastawić nastawić na ogromne tłumy nie tylko w centrach miast, ale każdej nawet najmniejszej uliczce. Podobnie wyglądają zresztą ulice, na których ma się wrażenie, że nie obowiązują żadne przepisy ruchu drogowego. Pojazdy począwszy od ciężarówek, po riksze, rowery, taksówki oraz tragarzy tłoczą się na głównym pasie. Jednak Indie to przede wszystkim ogromny kraj kontrastów, w którym bieda łączy się z bogactwem, a śmierć z życie. Indie warto zwiedzić nie tylko by poczuć egzotykę, ale również by poznać inną kulturę. 

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
2

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

2 komentarzy na temat “Dlaczego Indie to kraj kontrastów?”

  1. Aleksander pisze:

    Mi się najbardziej podoba się święto kolorów. Słuchajcie jak oni przepięknie malują słonie. No i to warto podkreślić, czy Hinduska biedna czy bogata sari jest zawsze kolorowe i zawsze jest obwieszona biżuterią. Nie wiem czy bym się zdecydował drugi raz na podróż do tego kraju, ale zapewniam wam, że warto jechać chociaż raz w życiu by sprawdzić jak Indie wyglądają w rzeczywistości.

  2. Bogumiła pisze:

    W Indiach najbardziej fantastyczne są wierzenia ludzi. Można się tam spotkać z masą różnych religii on monoteistycznych po politeistyczne. Najfajniejsze jest to uważanie na wszelkie żyjące stworzonka, które mogą być twoimi zmarłymi krewnymi ;). Indie to niewątpliwe jest kraj cudów, w którym normalne rzeczy nie dzieją się zbyt często.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *