Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA
Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.
W co inwestować w czasach kryzysu?
Kryzys finansowy to temat, który męczy nas już ponad 4 lata. Wciąż musimy borykać się z nowymi przeszkodami, a przy okazji politycy i ekonomiści straszą nas niepewną przyszłością. Chociaż większość z nas zastanawia się nad zaspokajaniem teraźniejszych potrzeb, to niektórzy sięgają troszkę dalej. I chcą inwestować. Tylko w co?
Postawione wyżej pytanie jest bardzo proste, a zarazem niezwykle ważne. W co inwestować w czasach kryzysu, żeby zniwelować ryzyko ewentualnej straty? Do tej pory wydawało się, że metale szlachetne to doskonały wybór. Jednak od kilku miesięcy wiemy, że w tym przypadku trzeba dokładnie sprawdzać instytucję, w której inwestujemy. Ponadto ceny złota są zależne od wielu czynników, więc w tym przypadku musimy nastawić się raczej na fakt, że będzie to inwestycja długoterminowa. Bo cena złota będzie rosła, ale wolno. Podobnie rzecz ma się ze srebrem.
Według ekspertów najbezpieczniejszą formą jest inwestycja w nieruchomości. Obecnie ich ceny są najniższe od lat, dzięki czemu zakup lokalu może się bardzo szybko zwrócić. Mało tego, Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe, dzięki czemu kredyty mają niższe oprocentowanie. W tej chwili mieszkania na sprzedaż w Warszawie oferowane są w cenach, które mogą się już nie powtórzyć. Eksperci, przewidują bowiem, że ceny nieruchomości zaczną rosnąć już w drugiej połowie 2013 roku. Z tego powodu, zakup nieruchomości wydaje się najbezpieczniejszą formą inwestowania, która szybko powinna przynieść zysk. W tym przypadku ryzyko straty zainwestowanych pieniędzy jest naprawdę niewielkie i wiąże się głównie z niedostatecznym rozpoznaniem sytuacji konkretnej nieruchomości.
O co chodzi? Otóż musimy pamiętać o celu w jakim nabywamy mieszkanie. Jeżeli ma to być nasze gniazdko, to wybieramy lokalizację, która nam najbardziej odpowiada. Natomiast w przypadku zakupu mieszkania, które będziemy wynajmować pamiętajmy o dobrej lokalizacji. Bliskość sklepów, przychodni i ośrodków edukacyjnych przyciągnie rodziny z dziećmi. Mieszkanie blisko uczelni szybko wynajmiemy studentom, a o to przecież chodzi.
Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?
Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.
Według mnie nie warto inwestować w nieruchomości, bo ich cena teraz jest zbyt wygórowana.
Samo kupno mieszkania to teraz oczywiście spory wydatek, ale nie da się ukryć, że posiadanie nieruchomości, którą można komuś wynająć, to w większych miastach (oczywiście jeśli lokalizacja jest dobra i mieszkanie w dobrym stanie) kura znosząca złote jaja. Trzeba jedynie bardzo uważać na to komu się wynajmuje, albo przynajmniej pamiętać o przygotowaniu dobrej umowy 😉