Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jakie okulary przeciwsłoneczne do samochodu?

W końcu zawitała u nas wiosna! Bezchmurne niebo i promienie słońca na twarzy to coś, za czym chyba wszyscy tęskniliśmy. Po kilku miesiącach deszczowej i pochmurnej pogody ciężko jest przyzwyczaić oczy do silnego słońca. Zadbaj o ich bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem, jak i na co dzień. Zaopatrz się w okulary, dzięki którym słońce nie zaślepi Ci drogi.

Gdzie kupić okulary przeciwsłoneczne z filtrem?

Wszyscy narażeni jesteśmy na promieniowanie UV. O szczególną ochronę oczu powinni zadbać przede wszystkim wszyscy kierowcy oraz osoby, które dużo czasu spędzają na słońcu. Długie przebywanie na słońcu może skutkować pieczeniem oczu i nadwrażliwością na światło. Wiele osób zapomina, że oczy należy chronić na co dzień, a nie tylko podczas wylegiwania się na plaży. Okularów z filtrem UV nie kupisz za kilkanaście złotych. Tanie okulary, mimo że posiadają ciemne szkła, nie uchronią Twoich oczu przed promieniowaniem. Szukając okularów z filtrem, sprawdź, czy mają one oznaczenie UV 400. Oznacza to, że filtr w okularach uchroni Cię przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych.

Kierowcom świetnie sprawdzą się również okulary z dodatkową funkcją polaryzacyjną. Okulary polaryzacyjne zwiększą kontrast obrazu. Będą one blokować spolaryzowane światło, które przejawia się za pomocą oślepiających wiązek światła. Okulary z tym filtrem uchronią kierowcę przed oślepieniem i działaniem rozproszonego światła, które może okazać się bardzo niebezpieczne w momencie, gdy prowadzimy samochód z dużą prędkością. W takiej sytuacji nawet ułamek sekundy nieuwagi może doprowadzić do kolizji lub poważnego wypadku.

Jeśli szukasz sprawdzonych okularów, wybierz te oferowane przez salony optyczne. Dzięki temu będziesz mieć gwarancję, że okulary na pewno uchronią Cię przed promieniowaniem UV oraz rozproszonym światłem. W internecie możesz natknąć się na wielu oszustów, którzy, mimo iż zapewniają, że okulary posiadają filtr, sprzedają tanie podróbki, które w żaden sposób nie uchronią Twoich oczu przed szkodliwym promieniowaniem. Jeśli nie posiadasz salonu optycznego w swoim mieście, sprawdź ofertę sklepów internetowych i zamów okulary bez wychodzenia z domu.

Ile kosztują dobre okulary przeciwsłoneczne?

Za dobre okulary przeciwsłoneczne zazwyczaj należy zapłacić powyżej 100 złotych. Ceny są różne, w zależności od tego, z czego wykonane są okulary. Często dużą rolę odgrywa także marka okularów. Za okulary popularnych marek trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych, jednak do codziennego użytku wystarczą nam okulary z filtrem UV lub polaryzacją dostępne w znacznie niższych cenach. Na pewno nie kupuj okularów za kilkanaście złotych na ulicznym straganie. Nie ochronią Twoich oczu przed promieniowaniem UV! Chcąc zadbać o swoje oczy w słonecznie dni, nie oszczędzaj na produkcie, który ma za zadanie je ochronić. Stawiaj na jakość, a nie ilość. Lepiej posiadać jedne porządne okulary niż kilka tanich, ale nie chroniących oczu. Nosząc tanie okulary ze straganu to tak, jakby nie nosić okularów w ogóle! W obu przypadkach Twoje oczy nie są chronione.

Dobre okulary przeciwsłoneczne nie muszą kosztować kilka tysięcy złotych. W bardzo przystępnej cenie jest dostępnych wiele par okularów, które spełnią jedno podstawowe wymaganie – będą chronić Twoje oczy! Przy kupnie okularów zwracaj uwagę na oznaczenia na wewnętrznej stronie okularów. Wybieraj tylko te posiadające filtr UV lub funkcję polaryzacyjną.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jakie okulary przeciwsłoneczne do samochodu?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *