Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Sypialnia jak z bajki!

Przy urządzaniu sypialni dla dziecka musimy pamiętać, żeby była nie tylko funkcjonalna, ale również fantazyjnie przystrojona. Co najlepiej będzie zrobić, aby podobała się naszemu dziecku? Przede wszystkim pamiętaj, że ma to być magiczna i czarująca kraina, w której będzie się bawić godzinami oraz wypoczywać. Przedstawimy Ci nasze sprawdzone sposoby, jak możesz zmienić zwykłą sypialnię w miejsce pełne fantazji i wyobraźni!

Jak pomalować pokój dziecka?

Najważniejszym punktem wystroju każdej sypialni dziecięcej są odcienie, jakie będą w nim panować. Nie tylko musisz je dobrać do upodobań swojego dziecka, ale także do planowanych mebli i wielkości całego pomieszczenia. Jeśli jest niewielkie – zdecydowanie skłoń się ku jasnym barwom, ponieważ one pozwolą Ci rozświetlić i optycznie powiększyć całe pomieszczenie, w którym będzie mieszkało Twoje dziecko.

Aby stworzyć bajkowy klimat, dowiedz się jak zastosować fototapetę w sypialni, która pomoże Twojemu dziecku poczuć się, jak w magicznej krainie. Może to być fototapeta lasu, krajobrazu, a nawet typowo dziecięce klimaty kwiatków i zwierzątek. Nie musisz jej stosować na wszystkich ścianach – wystarczy na jednej, której nie przykrywają żadne meble. Dzięki takim realistycznym elementom i takiemu rozwiązaniu, uda Ci się sprawić, że Twój maluch poczuje się dosłownie jak w bajce.

W akompaniamencie do wybranej tapety dobrze byłoby, jakbyś dobrał pasujący kolor reszty ścian. Kolorystyka w całym pokoju powinna być taka sama, jednak abyś nie obciążył i nie zaciemnił pomieszczenia – stawiaj na zdecydowanie jaśniejsze barwy, niż są na fototapecie. Zdecydowanie mają im podlegać, a już najkorzystniej wyjdziesz na tym, stawiając na taki sam kolor bazowy, jedynie szukając jaśniejszego lub pastelowego odcienia.

Co do pokoju dziecięcego?

Jeśli zastanawiasz się nad typem mebli, jakie powinny zagościć w pokoju Twojego malca, to zwróć uwagę, jakiego typu krainę dla niego kreujesz. Jeśli ma być to bajkowa kraina księżniczki lub miejsce w samych chmurach, to postaw na jasne meble, które będą zabezpieczone warstwą białej okleiny. W ten sposób biały się nie zetrze, a meble po myciu znowu będą nieskazitelnie jasne. To pozwoli Ci wzmagać atmosferę fantazji w trakcie każdej zabawy z dzieckiem.

Planując i skupiając się na stworzeniu dżungli lub stacji kosmicznej dla swojego malucha, poszukuj mebli, które będą odpowiednio ciemne i pasujące do całego wystroju. Przy fototapecie z dzikimi zwierzętami oraz pnącymi się roślinami, zainwestuj w ciemne, drewniane meble, które dadzą dziecku poczucie bycia podróżnikiem w gęstej dziczy. Jeśli zaś chodzi o kosmiczne klimaty, to możesz zdecydować się nie tylko na ciemne meble, ale także na kolorowe, których jest wiele w różnych ofertach sklepów. Najważniejsze, aby wszystko stanowiło jednolitą całość.

Dla naszych dzieci zawsze chcemy jak najlepiej, dlatego nawet tworzenie sypialenki jest bardzo dużym wyzwaniem, ponieważ z jednej strony powinna być jak najbardziej uniwersalna, a z drugiej wolimy postawić na bajkową krainę marzeń, która sprawi, że dziecko każdego dnia będzie się budziło z uśmiechem na ustach. Jest to bardzo dobry pomysł i nie rezygnuj z niego. Podejmij wyzwanie, a my będziemy trzymać kciuki. Powodzenia!

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Sypialnia jak z bajki!”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *