Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Wypadek za granicą. Co robić?

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by Ronald Saunders

Zastanawiasz się, co robić jeśli na zagranicznych wakacjach przydarzy Ci się wypadek? Zobacz, co w takim wypadku zrobiliby nasi czytelnicy.

Co zrobić podczas wypadku na wakacjach?

Zobacz pytania czytelników serwisu E – Journalist:

Traper89 pyta: Co zrobić w przypadku kiedy za granicą, na przykład podczas wakacji przytrafi nam się jakiś wypadek?

Ekspert z działu podróżniczego E – Journalist odpowiada:

Podróżnik Aleksander Domacyński odpowiada: Jeśli do wypadku dojdzie z udziałem samochodu, który jest zarejestrowany w kraju, w którym akurat jesteśmy to oczywiście sprawa będzie trochę bardziej prosta. Wówczas wzywamy policję i spisujemy oświadczenie. Policja na pewno pomoże nam zgłosić szkodę bezpośrednio do towarzystwa ubezpieczeń, w którym sprawca posiada ubezpieczenie OC. Osoba, która wjeżdża do takiego obcego kraju powinien mieć także wykupioną Zieloną Kartę. My także powinniśmy o tym pamiętać, żeby nie popełnić jakiejś gafy.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
2

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

2 komentarzy na temat “Wypadek za granicą. Co robić?”

  1. Julerk pisze:

    No tak, ale to tylko jest możliwe w przypadku gdy wypadek zdarzy się z udziałem samochodu który jest zarejestrowany na terenie Polski. Jak dojdzie do wypadku z samochodem z innego kraju UE to wtedy też spisujesz to samo. Ale oczywiście zgłasza się szkodę, do towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym akurat jest sprawca. To wiadomo, że może być trochę utrudnione. Bo przecież nie zawsze musimy znać język kraju z którego akurat jest sprawca kolizji. Jeśli nie znamy tego języka to wówczas musimy poprosić kogoś o pomoc.

  2. Pami pisze:

    Jeśli będzie to na przykład potrącenie przez samochód i sprawca ucieknie to wówczas podobnie jak w Polsce się zachowujesz. Musisz zapisać numer rejestracyjny i markę sprawcy wypadku. Musisz też zapisać numer polisy sprawcy no ale to w przypadku, kiedy będziesz miał taką możliwość. To jak dojdzie do jakiegoś wypadku i będziesz mieć okazję porozmawiać ze sprawcą. No i oczywiscie spisujesz dane kierowcy. No najlepiej też będzie jak od razu wezwiesz policję. To będzie najrozsądniejsze rozwiązanie. Szkodę trzeba od razu po powrocie do Polski zgłosić w towarzystwie ubezpieczeniowym.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *