Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Zmarszczki to nie tylko problem starzejącej się skóry. Brak nawilżenia sprawia, że pojawiają się coraz szybciej

Zmarszczki, gdy się pojawiają spędzają sen z powiek nie jednej kobiety. Na szczęście preparaty na ich usuwanie można znaleźć praktycznie w każdym sklepie czy drogerii. Wybór jest duży od serum odmładzającego po kremy liftingujące. Jednak ostatnimi czasy można zauważyć, że sięgają po nie coraz młodsze panie.

twarz

flickr.com | MyTudut

Na coraz młodszych twarzach widać zmarszczki

To nie jest fanaberia, ale fakt, że już u ponad dwudziestopięcioletnich kobiet pojawiają się zmarszczki. Wynikiem tego jest nie tylko z zanieczyszczonego środowiska, ale też z brak snu oraz niezdrowego trybu życia. Chcąc się ich pozbyć panie stosują coraz bardziej wymyślne specyfiki, a problem wciąż pozostaje. Okazuje się bowiem, że kremy i serum na zmarszczki odżywiają skórę, ale nie zawsze odpowiednio ją nawilżają. Natomiast zdaniem naukowców tylko odpowiednio nawodniona nie tylko wygląda świeżo i młodo, ale również nie ma zmarszczek.

Styl życia ma wpływ na skórę

Wszystkiemu winny jest wpływ środowiska, które pozbawia skórę naturalnego sebum, które utrzymuje wilgoć wewnątrz jej. Osoby z tłustą cerą mają naturalną warstwę ochronną, która zmniejsza utratę wilgoci. Jednak to wcale nie oznacza, że takie osoby nie muszą nawilżać swojej skóry. Może okazać się, że pomimo tego, ze skóra jest natłuszczona to i tak pojawiają się na niej zmarszczki. W takich wypadkach trzeba koniecznie ją nawodnić. W gorszej sytuacji są osoby, które mają suchą lub bardzo suchą skórę. Muszą one nie tylko dbać o jej odpowiednie nawilżenie, ale też natłuszczenie. W innym wypadku zaczną pojawiać się zmarszczki, szybciej niż by się tego chciało.

Całkowicie z kremów przeciwzmarszczkowych nie należy rezygnować. Posiadają one powiem antyoksydanty jak witaminy A,C i E, koenzym Q10, często mają też kwas hialuronowy czy kolagen. Warto natomiast poszukać kremów, które nie tylko odżywiają, ale też odpowiednio nawilżają skórę. Dzięki temu nie tylko łatwiej można pozbyć się niechcianych zmarszczek, a cera będzie wyglądała zdrowo i świeżo.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Zmarszczki to nie tylko problem starzejącej się skóry. Brak nawilżenia sprawia, że pojawiają się coraz szybciej”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *