Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Noclegi z górach i nad polskim morzem.

Na jakie koszty musisz się przygotować?

Chcąc wyjechać na wakacje czy to nad morze czy w góry musimy posiadać środki finansowe. Jeżeli decydujemy się na morze najczęściej szukamy noclegów w prywatnych kwaterach, hotelach czy willach.

W zależności od miejsca pobytu oraz ilości dni koszty są różne. Jeżeli dwójka osób chce wynająć dwuosobowy pokój z łazienką w kwaterze prywatnej w sezonie zapłaci od 50 do 75 złotych za osobę. W przypadku, gdy zdecyduje się na pobyt w hotelu kwota już zdecydowanie wzrośnie.

Para będzie musiała zapłacić od 70 do 120 złotych za osobę. W zależności od rodzaju i charakteru hotelu ceny mogą się wahać. Podobnie jest także z noclegami w górskich miejscowościach. Im lepszy standard i związane z tym lepsze warunki tym cena rośnie. Wyżej wymienione ceny są cenami, w które nie wchodzi wyżywienia.

Turyści muszą sami się żywić, bądź wykupić wyżywienie w miejscu pobytu. Ceny śniadań, kolacji oraz obiadów wtedy najczęściej są tańsze niż w lokalach. Jadąc na wycieczkę zawsze jednak myślimy o wyżywieniu oraz noclegach i jesteśmy na te wydatki przygotowani.

Nocleg w górach. Czy warto?

Noclegi w górach sprawiają, że możemy pozostać poza domem, na kwaterze, w hotelu, w domku letniskowym, lub pod namiotem dłuższy czas.

Dzięki takiej organizacji możemy zwiedzić góry, zabytki w miastach górskich, jak również możemy skorzystać ze sportów, i ekstremalnych wycieczek po górach. Noclegi w górach są przygotowywane z myślą o turystach, którzy oprócz samego zakwaterowania, będą również chcieli skorzystać z rozrywek zaoferowanych przez miasto, przez właścicieli pubów, barów, dyskoteki, wesołe miasteczka. Infrastruktura górska jest bardzo charakterystyczna.

Nie zabraknie w górach zarówno ciepłych posiłków, w tym regionalnych, grzanego miodu, czy oscypków, które są wyrobem lokalnym rozpoznawanym na całym świecie. Noclegi w górach są komfortowe, mamy zazwyczaj do dyspozycji sprzęt elektroniczny, wykorzystywany do komunikacji ze znajomymi i rodzina, jak również wyposażenie gospodarstwa domowego, które zastąpi nam to, co mamy na co dzień w domu.

 Wygodne łóżko, kanapa, stolik, szafa na ubrania, łazienka, i bardzo często aneks kuchenny to standardowe wyposażenie dobrych hoteli górskich. Nic tylko jechać, wypoczywać i bawić się do białego rana wykorzystując do tego chwile wytchnienia od szkoły i pracy.

A co o tym mówią nasi czytelnicy?

Karol Nowaczyk pisze: W Polsce góry są przepiękne i zupełnie nie wiem, dlaczego tak niechętnie się do nich wybieramy. Szkoda, bo takie Alpy niczym nie różnią się od naszych urokliwych Sudetów, a mimo to ludzie chętniej tam zjeżdżają niż do nas, a szkoda.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Noclegi z górach i nad polskim morzem.”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *