Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA
Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.
5 pytań o projekt wnętrza małej łazienki. Sprawdź nasze wskazówki
Gdybyś miał jakiekolwiek wątpliwości, w jaki sposób urządzić swoją łazienkę, która ma najwyżej kilka metrów kwadratowych, to już spieszymy z wyjaśnieniami. Sprawdź wskazówki naszej redakcji i w kilku krokach odśwież jej wnętrze.
Te pytania zadaj sobie, zanim zabierzesz się za remont łazienki
Fotografia Flickr.com CC 2.0 autorstwa Bill Wilson
1. Co z lustrem? Duże, małe? Z ramą, czy bez?
Skończ z dotychczasowymi przyzwyczajeniami i sięgnij po tak duże lustro, jakie jesteś tylko w stanie wnieść ze swoim synem do mieszkania. Pamiętaj, że im większa jego powierzchnia, tym większe złudzenie wolnej przestrzeni. Duże lustra doskonale komponują się z łazienkami utrzymanymi w minimalistycznym stylu – ciemne, szkliwione powierzchnie nadają głębię.
2. Grzejnik, a może ogrzewanie podłogowe?
Zdecydowanie to drugie. Może i ogrzewanie podłogowe nie jest najtańszym rozwiązaniem, a jego wdrożenie będzie wiązało się z generalnym remontem łazienki, ale jeśli chcesz zaoszczędzić nieco miejsca w łazience, to usunięcie żeliwnego kaloryfera jest naprawdę dobrym pomysłem.
Co prawda przygotowanie całej instalacji podpodłogowej będziesz musiał zlecić specjaliście, to powinieneś wiedzieć, że w perspektywie długoterminowej możesz liczyć na realne oszczędności na niższym zużyciu energii – czytamy w serwisie interbudgips.pl.
3. Czy kabina prysznicowa to, aby na pewno dobry pomysł?
Kabina prysznicowa na 4 metrach kwadratowych to raczej mało kreatywny pomysł. Zamiast niej znacznie lepiej spisze się słuchawka w ścianie, kawałek hartowanego szkła i odpływ poziomy. Co prawda tak zaaranżowana strefa kąpieli jest nieporównywanie większym wydatkiem z domowego budżetu, ale w zamian możesz liczyć na dodatkowych kilka centymetrów wolnej przestrzeni – szczególnie, kiedy za dnia, kiedy z niej nie korzystasz.
4. Czarna łazienka? Tak, czy nie?
Zasada jest prosta – jeśli w twojej łazience nie ma okna, możesz trzymać się ciemnych powierzchni, ale pod warunkiem, że są wykończone na wysoki połysk. W przeciwnym razie pozostają ci beże, biel i wszystkie ich kombinacje. Głęboka, połyskująca czerń tworzy łudzące wrażenie większej wolnej przestrzeni niż jest w rzeczywistości – z kolei matowe, ciemne powierzchnie tworzą klimat bliższy klaustrofobicznemu.
5. Pralka wolnostojąca, czy do zabudowy?
Sądzimy, że doskonale znasz odpowiedź na to pytanie. Jeśli twoja łazienka ma góra 4-5 m kw., w grę wchodzi wyłącznie pralka do zabudowy – wyróżnia się nie tylko nieco bardziej kompaktowymi rozmiarami, ale i znacznie lepszą kulturą pracy.
Średniej klasy pralka do zabudowy to dziś koszt rzędu 2-3 tys. złotych.
Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?
Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.
