Czerwiec 25, 2019

Podstawowe informacje na temat Mielna

akapit

Mielno nie jest zwykłą, nadmorską wsią, położoną w centralnej części Pomorza. Dziś to już także rozbudowany kurort, który odwiedzają w okresie letnim dziesiątki tysięcy turystów z Polski oraz zachodniej i południowej granicy. Chociaż nadal nie posiada praw miejskich to czerwiec i lipiec zamieniają to miejsce w dość rozbudowany i chętnie odwiedzany kompleks nad Morzem Bałtyckim.

MielnoSwoją popularność Mielno osiągnęło m.in. dzięki nieformalnym połączeniu z Unieściem. Dwie sąsiadujące ze sobą miejscowości uzupełniają się wzajemnie, łączą terytorialnie i razem budują spójny, turystyczny pas nadmorski.

Co warto wiedzieć o Mielnie?

Mielno położone jest kilkanaście kilometrów od dużego, stutysięcznego miasta – Koszalina; dzięki temu w wakacje przybywa nad morze mnóstwo gości także z samej okolicy, którzy razem tworzą spójną politykę prowadzenia całego regionu. Z jednej strony wieś posiada dostęp także do słodkiej wody, tj. jeziora Jamno, które służy wielu sportowcom do treningów amatorskich i profesjonalnych. Miejscowość zamieszkuje nieco ponad 2 tys. mieszkańców, którzy dbają o walory tego ośrodka, przygotowując dla przyjezdnych masę atrakcji.

Zima i jesień w Mielnie

Mielno uchodzi także za jedno z najatrakcyjniejszych miejsc do wypoczynku także zimą i jesienią. Grudzień to doskonały czas na odpoczynek od zgiełku miast i korzystanie z miejscowych promocji noclegowych, SPA, siłowni, basenów oraz innych atrakcji. Wielu turystów docenia w tym okresie niesamowity klimat, całkowitą ciszę i spokój, które skłaniają do refleksji i pozwalają odbudować baterię na resztę roku kalendarzowego.

Mieleńskie lato

Ciepły piasek, czyste i bardzo szerokie plaże to tylko jedne z walorów jakie wymieniają polscy i zagraniczni odwiedzający. Wieś gwarantuje dobrą zabawę ze względu na rozbudowaną sieć dyskotek, pubów oraz restauracji, a imprezy w Mielnie uchodzą za jedne z najlepszych w okolicy. Mielno to także regularne zabytki z gotyckim, wybudowanym w piętnastym wieku kościołem oraz urokliwe pensjonaty i wille z końca XX wieku. Na turystów czekają także: Muszla Koncertowa, na dekach której organizowanych jest wiele imprez muzycznych oraz długa na kilkaset metrów promenada oraz pomnik lotników oraz stadion sportowy oraz wiele innych obiektów.

Dodano do: Turystyka

1 Komentarz to “Podstawowe informacje na temat Mielna”

  1. Dominik
    12 września 2013 o 08:45 #

    Najważniejsza informacja dla wybierających się do Mielna to to, iż jest to kurort bardzo tłoczny i gwarny. Wszyscy którzy lubią wieczorne imprezy i kiedy coś się dzieje będą zadowolenia, jednak osoby szukające spokoju mogą być rozczarowane. Warto jednak odwiedzić kurort chociaż na kilka godzin przebywając gdzieś w spokojnej okolicy na przykład na wczasach w Dąbkach czy Unieściu.

Zostaw komentarz