Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Podstawowe informacje na temat Mielna

Mielno nie jest zwykłą, nadmorską wsią, położoną w centralnej części Pomorza. Dziś to już także rozbudowany kurort, który odwiedzają w okresie letnim dziesiątki tysięcy turystów z Polski oraz zachodniej i południowej granicy. Chociaż nadal nie posiada praw miejskich to czerwiec i lipiec zamieniają to miejsce w dość rozbudowany i chętnie odwiedzany kompleks nad Morzem Bałtyckim.

Swoją popularność Mielno osiągnęło m.in. dzięki nieformalnym połączeniu z Unieściem. Dwie sąsiadujące ze sobą miejscowości uzupełniają się wzajemnie, łączą terytorialnie i razem budują spójny, turystyczny pas nadmorski.

Co warto wiedzieć o Mielnie?

Mielno położone jest kilkanaście kilometrów od dużego, stutysięcznego miasta – Koszalina; dzięki temu w wakacje przybywa nad morze mnóstwo gości także z samej okolicy, którzy razem tworzą spójną politykę prowadzenia całego regionu. Z jednej strony wieś posiada dostęp także do słodkiej wody, tj. jeziora Jamno, które służy wielu sportowcom do treningów amatorskich i profesjonalnych. Miejscowość zamieszkuje nieco ponad 2 tys. mieszkańców, którzy dbają o walory tego ośrodka, przygotowując dla przyjezdnych masę atrakcji.

Zima i jesień w Mielnie

Mielno uchodzi także za jedno z najatrakcyjniejszych miejsc do wypoczynku także zimą i jesienią. Grudzień to doskonały czas na odpoczynek od zgiełku miast i korzystanie z miejscowych promocji noclegowych, SPA, siłowni, basenów oraz innych atrakcji. Wielu turystów docenia w tym okresie niesamowity klimat, całkowitą ciszę i spokój, które skłaniają do refleksji i pozwalają odbudować baterię na resztę roku kalendarzowego.

Mieleńskie lato

Ciepły piasek, czyste i bardzo szerokie plaże to tylko jedne z walorów jakie wymieniają polscy i zagraniczni odwiedzający. Wieś gwarantuje dobrą zabawę ze względu na rozbudowaną sieć dyskotek, pubów oraz restauracji, a imprezy w Mielnie uchodzą za jedne z najlepszych w okolicy. Mielno to także regularne zabytki z gotyckim, wybudowanym w piętnastym wieku kościołem oraz urokliwe pensjonaty i wille z końca XX wieku. Na turystów czekają także: Muszla Koncertowa, na dekach której organizowanych jest wiele imprez muzycznych oraz długa na kilkaset metrów promenada oraz pomnik lotników oraz stadion sportowy oraz wiele innych obiektów.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
1

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

1 komentarz na temat “Podstawowe informacje na temat Mielna”

  1. Dominik pisze:

    Najważniejsza informacja dla wybierających się do Mielna to to, iż jest to kurort bardzo tłoczny i gwarny. Wszyscy którzy lubią wieczorne imprezy i kiedy coś się dzieje będą zadowolenia, jednak osoby szukające spokoju mogą być rozczarowane. Warto jednak odwiedzić kurort chociaż na kilka godzin przebywając gdzieś w spokojnej okolicy na przykład na wczasach w Dąbkach czy Unieściu.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *