Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Ateny to kolebka europejskiej kultury i historii.

3 powody, dla których powinieneś je zobaczyć

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by tomo

Zdecydowałeś już, gdzie będziesz wypoczywać podczas tegorocznych wakacji? Jeśli nie, być może zaintryguje cię Grecja wraz z Atenami, skrywającymi w sobie wiele przepięknych zabytków, pochodzących jeszcze z czasu starożytności.

Dlaczego właśnie Ateny?

Obecnie Ateny są jednym z oryginalniejszych miast europejskich i każdego roku odwiedzane są przez setki turystów. Przybywają tutaj przede wszystkim miłośnicy sztuki oraz historii, chociaż nie tylko, miasto bowiem chętnie przyjmuje wszystkich gości. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście liczne zabytki pochodzące z epoki starożytności i to właśnie one zasługują na uznanie przede wszystkim.

Wśród nich można zobaczyć w Atenach między innymi przepiękny Akropol wraz z całymi zabudowaniami architektonicznymi, a prócz tego obejrzymy tu także świątynię Zeusa oraz wiele innych równie pięknych i fascynujących obiektów. Dzisiaj Ateny cieszą się dużym zainteresowaniem, podobnie zresztą jak cała Grecja, która posiada dostęp aż do czterech mórz, co sprawia, że kraj jest ten bardzo atrakcyjny.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
1

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czy warto brać chwilówkę?

Barbara Zadrożna

Jaki prezent na święta?

Barbara Zadrożna

Gdzie można drukować?

Barbara Zadrożna

Czekamy na Twój komentarz

1 komentarz na temat “Ateny to kolebka europejskiej kultury i historii.”

  1. Michał pisze:

    Jeszcze nie miałem okazji być w Atenach, ale wydaje mi się, że to doskonałe miejsce dla kogoś kto lubi poznawać historię. Ja mimo wszystko wolę położyć się plackiem na plaży i sobie tak poleżeć przez 2 tygodnie. Po całym roku pracy czuję się tak wyeksploatowany fizycznie, że po prostu nie wyobrażam sobie, że cały urlop spędzam na nogach. Co tak kto lubi. Ja wolałbym wylegiwać się na piasku na Karaibach.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *