Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Gdzie znajduje się Statua Wolności?

Z czego słynie Nowy Jork?

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by Pierre Blaché

Stany Zjednoczone to nie wątpliwe wielki kraj pełen różnorodnych cudów przyrodniczych i architektonicznych. Jednym z nich jest bez wątpienia Statua Wolności, która stała się symbolem narodowym tego kraju.

Nowy Jork jest miastem marzeń dla wielu osób, które chcą przez chwilę zachłysnąć się blichtrem wielkiego świata. To jedna ze stolic światowej mody, gdzie można się natknąć na wielu słynnych celebrytów, gwiazd oraz projektantów. Jednak Nowy Jork jest znany z czegoś jeszcze, a mianowicie posągu kobiety w gwiaździstej koronie strzegącej miasta od strony rzeki Hudson.

Kto podarował statuę wolności?

Statua Wolności to prezent od Francuzów, zaprojektowana przez ojca sławnej paryskiej wieży Gustave’a Eiffel’a. Gigantyczna kobieta trzymająca w jednej ręce pochodnie a w drugiej konstytucję jest symbolem wolności. Powstała ona w 1885 roku, a rok później przetransportowana i postawiona na obecnym miejscu.

Chętni zwiedzenia najsłynniejszego symbolu Ameryki, muszą udać się statkiem na niewielką wyspę Wolności, znajdującą się pośrodku rzeki. Do samej korony Statui Wolności można się dostać jedynie za pomocą krętych schodów, co może być dość uciążliwe przy tłumie zwiedzających jednak widok jest tego wart.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
1

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

1 komentarz na temat “Gdzie znajduje się Statua Wolności?”

  1. podróżnik pisze:

    Podróż do Stanów Zjednoczonych jest chyba bardziej upierdliwa niż do Azji 😉 Nie dość, że trzeba czekać na pozwolenie, kupić wizę to jeszcze mogą ci odmówić na lotnisku wejścia na pokład. Chyba w takim układzie nigdy tam nie polecę.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *