Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Europejska stolica miłości, mody i wykwintnej kuchni.

Paryż doskonała propozycja na walentynkowy wyjazd

W tym mieście można zakochać się od pierwszego wrażenia, nie tylko podczas zwiedzania Montmartre, Champs Elysee czy wjeżdżając na wieże Eiffela. Najpiękniej Paryż wygląda nocą, zwłaszcza kiedy wybierze się na wieczorny rejs statkiem po Sekwanie. To doskonałe miejsce na romantyczny wypad nie tylko z okazji święta zakochanych, ale też na zaręczyny.

Wspinaczka na historyczne wzgórze

W Paryżu nie sposób się nudzić, moc atrakcji sprawia, że tydzień w tym mieście to mało. W zależności od upodobań można zwiedzać muzea, oglądać zabytki lub udać się do leżącego niedaleko od miasta Disney Landu. Jeżeli natomiast chcę się odpocząć i zjeść coś dobrego, przydrożne kafejki oraz restauracje kuszą atrakcyjnym menu. Odwiedzającym może wydawać się dziwne, że część stolików odwrócona jest w stronę ulicy. To typowo francuski zwyczaj, gdyż mieszkańcy stolicy lubią obserwować co się dzieje na zewnątrz. Zwiedzając stolicę Francji koniecznie trzeba zobaczyć kilka miejsc, bez których nie można mówić, że się było w Paryżu.

Montmartre to nie tylko wzgórze, ale też historyczna dzielnica, w której można poczuć się jak w XVIII wieku. Na samym szczycie znajduje się przypominający bezowe ciastko kościół Sacre Couer. Wzgórze Montmartre to także miejsce gdzie Ignacy Loyola złożył śluby i założył zakon Jezuitów. Znajduje się tam też słynny kabaret Moulin Rouge oraz nowoczesne muzeum poświęcone twórczości Salvadora Dali.

Katedra z powieści Wiktora Hugo

Notre dame de Paris to najsłynniejsza katedra gotycka na świecie. Charakterystycznym jej elementem są łuki nośne znajdujące się na zewnątrz budynku, a nie tak jak we wielu kościołach z tamtego okresu w środku. Zwiedzając ogromne i dość ciemne wnętrza katedry, można poczuć swoją małość. Stamtąd warto udać się do Les Invalides, kompleksu wybudowanego przez Ludwika XIV. Ten przepiękny kompleks składa się z pałacu Inwalidów i Kościoła Indwalidów, który w pierwotnym założeniu służył jako szpital i pensjonat dla inwalidów wojennych.

Łuk Triumfalny i Wieża Eiffel’a obowiązkowe na liście

Miłośnicy zakupów oraz paryskiej mody powinni udać się na Pola Elizejskie. Ta popularna ulica ciągnie się od Placu Charles de Gaulle, zwanego też Placem Gwiazdy ze względu na osobliwy kształt, na którym stoi Łuk Triumfalny aż do Placu Zgody. Warto tam zwiedzić nie tylko ekskluzywne sklepy, ale też warte obejrzenie są piękne kamieniczki. Oczywiście zwiedzając stolicę Francji nie można pominąć wieży Eiffel’a. Znajdująca się na polach marsowych konstrukcja pozwala z 276 metrów podziwiać panoramę Paryża. Na szczyt wieży można dostać się zarówno schodami jak i windą. Mniej odważni mogą wjechać tylko na 1 poziom znajdujący się 57 metrów nad ziemią.

Co na to nasi czytelnicy:

Kamil pisze: Paryż jest przeuroczy o każdej porze roku. Chętnie wracamy tam z mężem w każde wakacje i w wolnym czasie. Szkoda, że niestety cenowo nie jest zbyt przyjaźnie, ale raz, dwa razy w ciągu roku można się wybrać.

Julia_Pikula pisze: Mnie tam Paryż niczym szczególnym nie zachwycił. Wysokie ceny, duży przepych.

A co Wy na to?

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Europejska stolica miłości, mody i wykwintnej kuchni.”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *