Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Co warto zobaczyć w Londynie?

Co zobaczyć w stolicy Wielkiej Brytanii?

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by Pedro Szekely

Londyn stał się symbolem polskiej imigracji zarobkowej. Nierzadko można usłyszeć żart, że to największe polskie miasto. Jednak nie każdy udaje się tam tylko w poszukiwaniu pracy. Podpowiadamy co warto zobaczyć w brytyjskiej stolicy.

Niewątpliwe najnowszą i najchętniej wybieraną atrakcją jest Park Olimpijski oraz stadion. Do niedawna znajdowały się tam pustkowia East Endu, obecnie to doskonale zagospodarowana przestrzeń. Można powiedzieć, że kompleks jest arcydziełem architektów miejskich. Poza obiektami sportowymi są tam również około dwieście pięćdziesiąt hektarów trawników, ogrodów kwiatowych i nadrzeczna promenada.

Co można zobaczyć w Londynie?

Kolejną nowoczesną atrakcją, którą warto umieścić na liście jest drapacza chmur stojący przy London Bridge Shard. Ta konstrukcja jest dumą Londynu od 2012 roku, ponieważ jest to prawdopodobnie najwyższy budynek w Europie. Obecnie w drapaczu chmur znajduje się hotel Shangri-La, biura przeznaczone na wynajem, apartamenty oraz ekskluzywne i drogie restauracje.

Poza najnowszymi atrakcjami oczywiście na liście obowiązkowych obiektów powinien znaleźć się również Big Ben, Pałac Buckingham, Oxford Street oraz wieże Tower.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
1

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

1 komentarz na temat “Co warto zobaczyć w Londynie?”

  1. Kornelia.T pisze:

    W sumie to nigdy nie myślałam, że się wybrać do Wielkiej Brytanii, ale w tym roku będę we Francji więc spróbuje się tam przejechać. Przyznam się szczerze, że trochę przeraża mnie angielski ruch, a przede wszystkim jego lewostronność, ciekawa jestem jak oni sobie radzą kiedy jeżdżą po innych częściach Europy 😉

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *