Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Na co zwracać uwagę przy zakupie wycieczki?

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by Tom Hall

Planujesz zagraniczną wycieczkę i chcesz się dowiedzieć, na co zwrócić uwagę wybierając kierunek podróży, długość wycieczki czy zakwaterowanie? Zobacz, o co pytają nasi czytelnicy.

Kiedy kupić wycieczkę Last Minute?

Zobacz pytania czytelników serwisu E – Journalist:

Irmina89 pyta: Zastanawiam się, na co zwrócić uwagę kupując zagraniczną wycieczkę zwykłą czy Last Minute? To moja pierwsza wycieczka, którą planuję z biurem podróży i nie wiem, czy samemu trzeba zadbać o ubezpieczenie, czy zrobi to biuro podróży? Dzięki za pomoc!

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
6

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

6 komentarzy na temat “Na co zwracać uwagę przy zakupie wycieczki?”

 1. Jacek_859 pisze:

  Ważne jest także ubezpieczenie. Każde biuro podróży powinno zawierać z klientami umowę ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz kosztów leczenia. Musimy także od biura podróży otrzymać także informację na temat osoby, do której powinniśmy zwrócić się w jakimś nagłym przypadku. Musimy przeciez wiedzieć do kogo się zwrócić w przypadku gdy na przykład zachorujemy lub stanie nam się coś złego. Ubezpieczenia są bardzo ważne. Jak jedziemy do jakiegoś kraju w Unii Europejskiej to możemy postarać się także o wydanie Europejskiej Karty Zdrowia.

 2. Michu pisze:

  Ważne jest także to, żeby firma turystyczna jeszcze przed zawarciem umowy przekazała nam wszystkie informacje o przepisach paszportowych. Nie każdy musi mieć taką wiedzę, a przecież każdy musi te przepisy znać. Moim zdaniem dobre biuro podróży powinno przekazać swojemu klientowi taką właśnie wiedzę. No i powinni przekazać nam jeszcze jakieś informacje na temat przepisów sanitarnych oraz wizowych. Jeśli jedziemy za granicę to pracownicy biura powinni poinformować nas także o tym, czy musimy się na coś zaszczepić.

 3. łukasz89 pisze:

  Jeszcze nikt nie wspomniał o umowie z biurem podróży? Przecież to jest najważniejsze. Umowa powinna zawierać wszystkie niezbędne elementy. Muszą tam być wszystkie informacje na temat tego co nam oferuje biuro podróży, wszelkie dane biura podróży, nasze dane itd. Nie będę tego wymieniać, bo za dużo tego wszystkiego by było. Sprawdź sobie w necie i później sprawdź czy twoja umowa, którą zawrzesz z organizatorem wycieczki na pewno będzie zawierała wszystkie niezbędne elementy.

 4. Józef Domacyński pisze:

  Pamiętaj, aby dokładnie przeczytać taką umowę z biurem podróży. Także wszystkie załączniki trzeba przeczytać. Ważny jest także program imprezy. Jeśli uważamy, że jakieś informacje, załączniki które znajdują się w umowie są nie jasno określone to oczywiście możemy poprosić o doprecyzowanie wszystkich warunków. Jeśli czegoś nie będzie w umowie to wtedy nie będziemy mogli liczyć na to, że organizator wycieczki się wywiąże z całej umowy. Nie będziemy mogli żądać także żadnej reklamacji w przypadku gdyby coś się nie zgadzało.

 5. Jurek pisze:

  No też znam takie sytuacje. Ale jeszcze jedna rzecz w umowie jest bardzo ważna. Muszą się tam znaleźć informacje o cenie i o tym, ze ustalona w umowie cena nie może zostać w żaden sposób podwyższona. No chyba, że w umowie przewiduje się taką możliwość. Jednak w tym przypadku biuro podróży musi udowodnić, że w jakiś sposób nagle wzrosły koszty transportu, że na przykład wzrosły jakieś opłaty urzędowe lub też na przykład wzrosły kursy walut. Tylko w tych trzech przypadkach może on zmienić ustaloną z góry cenę.

 6. niezalogowany pisze:

  Fakt faktem organizatorzy wycieczek są naprawdę bardzo sprytni. Musisz sprawdzić wszystkie warunki, które zostały zapisane w umowie. Jeśli organizator wycieczki musiałby odstąpić od umowy to wtedy oczywiście musi jak najszybciej nas o tym poinformować oraz zaliczkę nam oddać. To jest chyba najważniejsze. Niektórzy organizatorzy są bardzo sprytni i zapisują w umowie, że nie można liczyć na zwrot zaliczki. Moja znajoma miała taką sytuację. A wpłaciła dobrych parę stówek i wszystko straciła, a później jeszcze nie umiała znaleźć nowej wycieczki na ostatnią chwilę.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *