Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Pierwsze szczegółowe informacje na temat kontynuacji serii The Amazing Spider-Man

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC

Kilka dni temu studio odpowiedzialne za The Amazing Spider-Man poinformowało, że pracuje nad kontynuacją serii. Znamy także kilka istotnych szczegółów na temat nowego tytułu, chociaż na razie termin wprowadzenia gry na rynek nie został bliżej określony.

Nowy „The Amazing Spider-Man 2” jako samodzielna gra, a nie adaptacja filmu z udziałem człowieka pająka

Wiemy już, że chociaż w międzyczasie planowane jest wprowadzenie kolejnej części filmu do kin, nowa odsłona gry będzie tytułem niezależnym od jego fabuły, a więc gracze mogą spodziewać się bardziej dojrzałej i dopracowanej rozgrywki niż miało to miejsce w przypadku The Amazing Spider-Man 1. Mimo wszystko wydawca podkreślił, że pewne elementy fabularne, które pojawią się w kolejnej części kinowego człowieka pająka, zostaną zawarte także w grze.

Z informacji jakie podał zespół Beenox, odświeżony tytuł będzie zupełnie inaczej podchodził do koncepcji rozgrywki – do dyspozycji gracza będzie rozbudowany świat oraz wiele możliwości interakcji z nim, a w tym m.in. nagradzanie bohatera za pomoc osobom nawołującym o pomoc oraz inne akcje charakterystyczne dla wątków pozafabularnych. Ostatecznie, projektanci zdecydowali się na zaimplementowanie pewnych bliżej nieokreślonych jeszcze elementów RPG.

Poza tym, studio ma wprowadzić bardziej nowatorski system poruszania się za pomocą pajęczyny oraz walki z przeciwnikami (gracz będzie mógł wybierać m.in. pomiędzy różnymi rodzajami pajęczyny). Wiemy też, że poza wątkiem samego Spider-Man’a, w fabule pojawi się także znaczna ilość historii poświęconych samemu Parkerowi.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
2

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

2 komentarzy na temat “Pierwsze szczegółowe informacje na temat kontynuacji serii The Amazing Spider-Man”

  1. jerzyk pisze:

    Nie wydaje mi się, żeby Spider-Man mógł osiągnąć popularność Batmana, bo na razie to poza pierwszą częścią Spider-Man’a (10 lat temu), żadna kolejna nie była raczej specjalnie udana. Studio odpowiedzialne za Batmana przez wiele lat starało się o wykreowanie marki i w końcu im się udało. Chciałbym wierzyć, że tym razem The Amazing Spider-Man 2 będzie tytułem przełomowym, ale coś mi podpowiada, że znowu będzie porażka i klops.

  2. maniek pisze:

    Mam nadzieję, że Spider-Man doczeka się w końcu godnej gry, która pociągnęłaby za sobą całą markę – podobnie jak ma to miejsce w przypadku bardzo, ale to bardzo udanego Batmana. Sprzedaż tej ostatniej co prawda nie bije światowych rekordów, to jest bardzo popularna zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Europie. Wierzę, że dwójka będzie o niebo lepsza od pierwszej, słabej części, a gra nie będzie już tylko amatorskim przeniesieniem filmy na ekran PC czy konsoli.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *