Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Czy WordPress zdominuje rynek CMS-ów?

WordPress należy dziś do jednego z najpopularniejszych CMS-ów na świecie. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim łatwej konfiguracji, ekspresowej możliwości rozbudowy oraz całej mikro i makro społeczności. WordPress stał się już nie tylko doskonałym sposobem na prowadzenie bloga czy publicznego notatnika, ale w skrypt, który wykorzystują coraz większe serwisy. Prognozy są jednoznaczne. W ciągu kilku najbliższych lat czeka nas prawdopodobnie jeszcze szersza ekspansja skryptu. Czy to, aby na pewno korzystny wynik dla całego rynku IT?

Monokultura WordPressa – zagrożenie czy szansa dla rynku?

W opublikowanych kilka dni temu wynikach badań odnajdujemy niepokojący rozrost WordPressa i w efekcie zdominowanie całego rynku systemów zarządzania treścią. W badaniach wzięło udział 2,5 tys. respondentów z kilkudziesięciu krajów na całym świecie. Popularność WordPressa jest znacząca. Silnik jest kilkukrotnie chętniej pobierany od swojego największego rywala, którym jest nieco wygasająca Joomla. Zadziwiające jest, że pomimo wcale nie lekkiej struktury, udziały pierwszego coraz szybciej rosną, a pytania zadawane przez polskich użytkowników, w tym chociażby: jaki hosting pod wordpressa nie zniechęcają całych społeczności do wyboru nieco mniej wymagających CMS-ów.

WordPress detronizuje skutecznie TYPO3, a nawet Drupala, którego udziały na rynku wyraźnie osłabły. Programiści ryzykują stwierdzeniem, że zmonopolizowanie rynku wszystkim wyjdzie na złe. Hakerzy będą mieli łatwiejsze drogi wejścia, w efekcie problemy mogą mieć nawet mali bloggerzy, którzy nie aktualizują na bieżąco swoich wtyczek i skórek graficznych. Z szarego tłumu wychyla się powoli concrete5, ale na polskim rynku nadal trudno znaleźć witryny wykorzystujące jego silnik.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Wyjazd do Czarnogóry

Barbara Zadrożna

Wypadek za granicą. Co robić?

Barbara Zadrożna

Sypialnia jak z bajki!

Barbara Zadrożna

Inwestowanie pieniędzy dla początkujących

Barbara Zadrożna

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Czy WordPress zdominuje rynek CMS-ów?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *