Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Czy wycieczki do Izraela są bezpieczne?

Co wolno, a czego nie podczas wycieczki po judaistycznym państwie

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by Philippe Perreaux

Wydawać by się mogło, że w Izraelu panuje na tyle swoboda obyczajów, że turysta nie powinien czuć się skrępowany różnymi przepisy. Warto jednak przed udaniem się podróż przeczytać dokładnie przewodnik lub zastosować się do naszych rad, aby uniknąć niezręcznych sytuacji.

Mieszkańcy Izraela są z reguły bardzo przyjaźnie nastawieni do do podróżnych. Ich energia oraz gadatliwość jest wręcz zaraźliwa. Często ma się wrażenie, że danego człowieka zna się całe wieki. To kraj w którym znajdują się miejsca święte, aż trzech dużych religii. Zwiedzając ten kraj warto przyswoić sobie kilka zasad, aby nie urazić niczyich uczuć.

W Izraelu w niektórych miejscach obowiązuje segregacja płciowa

Odwiedzając Ścianę Płaczu pamiętaj nie tylko o stosownym ubiorze. W tym miejscu obowiązuje ścisła segregacja płciowa, mężczyźni modlą się z lewej strony, a kobiety z prawej. Staraj się zachowywać w tym miejscu w sposób godny. Głośne zachowanie czy nadmierna wesołość jest tam bardzo niewskazana.

Jeżeli zwiedzasz Tel Awiw to pamiętaj, że segregacja ze względu na płeć może również tam obowiązywać. Słynna plaża Jerozolimska, która jest położona w niedalekiej odległości od meczetu Hasan Bek jest podzielona na część damską i męską. 

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
3

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

3 komentarzy na temat “Czy wycieczki do Izraela są bezpieczne?”

  1. Podróżnik pisze:

    Podobno jak się ma Izraelską pieczątkę w paszporcie to potem można mieć problem z wjazdem do Arabii Saudyjskiej, która nie uznaje tego państwa. Położenie go pod względem historycznym jest też bardzo ciekawie.

  2. Juleq pisze:

    Jakoś tak nie wiem czy jest coś ciekawego w podróży do Izraela. Mnie nie fascynuje ani ściana płaczu, ani tym bardziej segregacja płciowa na plaży. W ogóle nie wyobrażam sobie siedzieć z samymi facetami i co się niby opalać? To już wolę pojechać sobie do jakiegoś innego ciepłego kraju, albo na południe Europy gdzie nie ma takiego problemu z miejscem do opalania.

  3. Jerzy Janicki pisze:

    No właśnie Izrael i w ogóle tamten rejon świata jest dość przereklamowany i mało ciekawy. Jeżeli mam się wybierać na urlop to wolę wybrać Wyspy Kanaryjskie, Hiszpanię, Portugalię czy też Grecję. W ogóle nie wyjeżdżam poza teren Europy. Prawdę mówiąc trochę się obawiam chorób tropikalnych jakie można przywieźć na przykład z Azji czy Afryki, ostatnio ludzie umierają tam na gorączkę krwotoczną to jest jakiś koszmar.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *