Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Czym myć okna, żeby nie było smug?

Po zakupieniu wymarzonych okien może pojawić się problem w utrzymaniu ich w czystości. Dlaczego? Ponieważ niejednokrotnie przy używaniu nieodpowiednich płynów lub techniki, mogą pojawiać się smugi i zacieki. Przedstawimy Ci parę trików, jak myć okna, aby lśniły w blasku słońca.

Czym myć okna?

Przede wszystkim bardzo ważnym wyborem, przed jakim staniesz, jest ściereczka, jaką będziesz przecierać swoje okna. To jeden z najważniejszych czynników, ponieważ nieodpowiednio dobrana potrafi skutecznie zaprzepaścić cały wysiłek włożony w czyszczenie. Jeśli zależy Ci na osiągnięciu wysokiego połysku to postaw zdecydowanie na ściereczki z mikrofibrą. Stworzone z niezwykle miękkiej tkaniny poliestrowej będą zbierać brud z okien i wchłoną całą wodę, która znajdzie się na ich powierzchni.

Aby myć okna bez jakichkolwiek smug – wystarczy sama woda i odpowiednia ściereczka. Nie musisz używać płynów do mycia szyb lub detergentów. Jeśli chodzi o dokładne specyfikacje to do wydajnego czyszczenia oraz nabłyszczania wystarczy mikrofibra o niskiej gramaturze, która powinna wynosić mniej więcej 250-300 g/m2. Splot powinien się układać w widoczne pętelki.

Jeśli posiadasz sprawdzający się płyn do mycia szyb to bardzo dobrze! Jednak po jego skończeniu nie wyrzucaj butelki i spróbuj stworzyć z domowych składników swój wspaniały środek czyszczący! Obowiązkowo wypróbuj mycie okien płynem do mycia naczyń, który pomoże Ci pozbyć się wszystkich tłustych i zaschniętych plam, które ciężko domyć. Umyjesz nim także framugę okna. Będzie lśnić czystością!

Niektórzy mogą nie ufać domowym roztworom, dlatego, jeśli chcesz zakupić odpowiedni płyn – postaw na te produkowane przez renomowane firmy dokładające wszelkich starań, aby formuła była jak najskuteczniejsza i prosta w użyciu. Dzięki temu będziesz mieć także pewność, że składniki będące umieszczone w produkcie nie zagrożą Twojemu zdrowiu i nie zniszczą skóry, która będzie mieć z nimi bardzo dużą oraz częstą styczność.

Kiedy najlepiej myć okna?

Mycie okien to przede wszystkim regularność i dbałość o najdrobniejsze szczegóły. Chcąc, aby były w jak najlepszym stanie – musimy także przyłożyć wagę do pory dnia, w której zabierzemy się do mycia szyb. Bardzo ważne jest wybranie pory dnia, ponieważ to także wpłynie na efektywność Twoich działań. Staraj się nie myć swoich okien w pełnym słońcu, ponieważ wysychająca woda potrafi pozostawić mało estetyczne smugi, które pod wpływem promieni słonecznych robią się jeszcze bardziej widoczne.

Również duże znaczenie mają wszelkie ataki mrozu oraz deszczu, które zniwelują całą Twoją pracę i czyszczenie okien po zewnętrznej stronie. Krople deszczu także pozostawiają po sobie nieestetyczne smugi, których najłatwiej będzie się pozbyć, myjąc okna po jakimś czasie od ulewy. Zamarzający płyn będzie się odbijał w postaci smug bardzo trudnych do usunięcia.

Mycie okien wydaje się nie lada wyzwaniem, jednak znając odpowiednie triki, będzie to niezwykle proste i przyjemne przedsięwzięcie, które nie zajmie Ci dłużej niż paręnaście minut w ciągu cennego dnia. Przede wszystkim dopasuj i zaopatrz się we wszystkie środki niezbędne do mycia i zapewniające stuprocentową skuteczność oraz brak powstawania smug. Życzymy powodzenia w domowych porządkach!

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Jakie garnitury są modne?

Barbara Zadrożna

Czy astygmatyzm można wyleczyć?

Barbara Zadrożna

Wady postawy u dzieci w wieku szkolnym

Barbara Zadrożna

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Czym myć okna, żeby nie było smug?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *