Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

3 elementy pokoju młodzieżowego. Niezbędne do dobrego samopoczucia i rozwoju

Pokój Twojego dziecka powinien być ładny, to oczywiste, ale nie jest to punkt najważniejszy. Poznaj 5 elementów pokoju młodzieżowego, których obecność zmieni zwykły pokój w oazę dobrego samopoczucia i rozwoju.

uczeń student

Fot. Edu Art

Miejsce do wyrażania swoich pasji, pracy i odpoczynku. Prawidłowo dobranego meble, a wśród tego niezbędna do prawidłowego funkcjonowania przestrzeń. Na tym powinieneś się skupić aranżując pokój dla nastolatka, nie zapominając oczywiście, że jego wkład w tym działaniu powinien być największy. To dziecko ma podpowiedzieć jakiego koloru ścian oczekuje, z jakiego sprzętu będzie korzystać i w którym miejscu chcę postawić swoje łóżko. Gotowy? Specjalnie dla rozwiązania tego problemu przygotowaliśmy spis 3 niezbędnych elementów pokoju młodzieżowego.

Miejsce do wyrażania pasji

Nastolatek czuje usilną potrzebę rozwoju, skupia się na wielu rzeczach i próbuje znaleźć to, co będzie sprawiać mu największą przyjemność i satysfakcję. Twój syn gra na perkusji, a córka uwielbia rysować? Warto więc stworzyć miejsce, w którym dziecko będzie mogło wyrażać swoją pasję i rozwijać ją do szczytu możliwości. Przynajmniej przez czas zainteresowania nią.

Perkusja czy sztaluga?

W rogu pokoju postaw sprzęt perkusyjny lub sztalugę z ogromem farb. Ściany w tamtym miejscu potraktuj zgodnymi tematycznie ozdobami i wyraźnie oddziel je od części, w której nastolatek będzie pracował, a tym bardziej odpoczywał. Nachodzenie na siebie tych trzech stref może doprowadzić do zmęczenia i frustracji.

Miejsce pracy i nauki

Jednym z podstawowych elementów życia nastolatka jest… nauka. To na odrabianiu lekcji i poszerzaniu swojej wiedzy będzie spędzał większość dnia. Warto więc zadbać o to, by miejsce pracy było wygodne i pełne inspiracji.

Szerokie biurko, wygodne krzesło i tablice edukacyjne

Postaw na szerokie biurko z pudełkami, wygodne siedzisko i tablice edukacyjne odpowiadające zainteresowaniom dziecka. Interesuje się chemią? Pewnie przyda mu się duży układ okresowy pierwiastków tuż nad biurkiem, a jeśli woli historię Polski – pomyśl nad zakupem tablicy edukacyjnej pocztu królów i książąt polskich.

Miejsce na odpoczynek

Poza nauką i pasją liczy się również odpoczynek. Przy zakupie łóżka warto zwrócić uwagę na jego rozmiar i materiał, z jakiego jest wykonane, a uzupełnić je wysokiej jakości pościelą o wzorze odpowiadającym gustowi nastolatka. Miejsce na odpoczynek powinno znajdować się wystarczająco daleko od tego, gdzie dziecko pracuje i spędza czas na rozrywce. Można oddzielić je innym kolorem ściany lub dywanem i warto zrezygnować ze stawiania łóżka obok okna – to wyłącznie ryzyko częstszych chorób spowodowanych przeciągami i zmianą temperatury.

Pokój młodzieżowy powinien zawierać w sobie odpowiednią przestrzeń tak, by zapewnić nastolatki odpowiedni komfort i możliwość rozwoju. Całość warto zaaranżować w odpowiadający mu sposób i postawić na meble wysokiej jakości, które poradzą sobie z ogromnym pokładem energii Twojego dziecka.

Materiał przy współpracy Edu Art

tablice edukacyjne Edu Art

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “3 elementy pokoju młodzieżowego. Niezbędne do dobrego samopoczucia i rozwoju”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *