Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Wiosenny urlop? Tylko nad polskim morzem

Koniec długiej i mroźnej zimy to czas kiedy do Polski wraca życie, a turyści, którzy do tej pory spędzali urlop w górach przenoszą się do pozostałych części kraju. Powodów, dla których wiosną warto wybrać się nad Bałtyk jest naprawdę wiele – w tej publikacji wskazujemy na część z nich.

mieleńska plażaUrlop wiosną nad morzem to doskonała szansa na wypoczynek dla turystów, którzy z niechęcią wspominają tłumy wczasowiczów w okresie letnim i brak wolnych pokoi w miejscowych hotelach.

Przełom marca i kwietnia to doskonały czas na podziwianie dziewiczych plaż i przechadzanie się po okolicznych leśnych ścieżkach. Na gości czekają prywatne kwatery i chociaż trudno porównać je do standardów hotelowych to nadal jest to znacznie tańsza, a równie atrakcyjna forma noclegu. Bezcennym wydaje się przy tym możliwość bliższego obcowania z naturą, która pozwala szybciej zregenerować siły i przygotować się na trudny okres w pracy.

Jednym z głównych powodów, dla których warto odwiedzić Morze Bałtyckie wiosną są niskie koszta noclegowe. Większość turystów dostrzega uroki polskiego morza wyłącznie latem, kiedy są najlepsze warunki do odpoczynku na plaży i kąpieli. Na ogół wiąże się to jednak z wyższymi kosztami, ponieważ osób w hotelach jest więcej niż wolnych miejsc. Jesienią, zimą i wiosną koszty kwaterunku np. w Mielnie są znacznie niższe od tych z okresu od czerwca do września. Właściciele wielu ośrodków, kwater prywatnych, pensjonatów i innych obiektów noclegowych oferują te same warunki przy niższych nawet o 50 % kosztach.

Warto podkreślić, że spacerom brzegiem morza w okresie wiosennym niczego nie brakuje do tych znanych nam z lata. W końcu nie wszyscy cenią sobie spiekotę w powietrzu i parzący w stopy piasek. Nieco chłodniejszy klimat wiosną nie ujmuje temu miejscu leczniczych właściwości. Ceny utrzymania nad morzem w okresie letnim niejednemu turyście uniemożliwiają dłuższe rozkoszowanie się czystym powietrzem. Wiele osób odmawia sobie także przyjemności przebywania nad Bałtykiem w wakacje ze względu na tłumy, wszechobecny hałas, bawiące się nieopodal dzieci oraz puby i dyskoteki, które nie dają spokoju do późnych godzin wieczornych.

Wiosną wszystko nabiera nad morzem nowego wymiaru. Cieszy na pozór zwyczajne podziwianie charakterystycznej, nadmorskiej przyrody oraz zapoznawanie się z okolicznymi atrakcjami turystycznymi, do których dostęp może być latem znacznie utrudniony. Nie brakuje w końcu znanych z Mielna XIX wiecznych budynków oraz wielu innych obiektów. Marzec i kwiecień to doskonały czas na oderwanie się od codzienności i spędzenie wolnego czasu w towarzystwie natury. To także idealne miesiące na romantyczne spacery i aktywny wypoczynek.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Wiosenny urlop? Tylko nad polskim morzem”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *