Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Gdzie do Grecji na wakacje?

Grecja to nie tylko zabytki antycznego świata!

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by Pedro Szekely

Grecja to jedyny taki kraj w Europie. Poza częścią utrzymaną na stałym lądzie, składa się na nań wiele wysp rozsypane po morzu jońskim.

W języku greckim ten archipelag nazywany jest Heptanezem, czyli Siedem Wysp. To prawda, że w jego skład wchodzi faktycznie siedem dużych wysp, ale też nie należy zapominać o dwudziestu ośmiu mniejszych.

Wyspy Jońskie kuszą przede wszystkim urodą śródziemnomorskiej przyrody. Jednak nie wyglądają one jak typowe śródziemnomorskie wyspy. Można tam zobaczyć również malownicze plaże u stóp stromych białych klifów. Większość archipelagu jońskiego jest gęsto zalesiona, dominują tu ciemnozielone strzeliste kolumny cyprysów. Na wyspach znajduje się też pełno żyznych dolin, które wyglądają latem niczym kwitnący ogród.

Wyspy Jońskie kuszą swoistym urokiem

Co ciekawe w kulturze ludzie zamieszkujących wyspy Jońskie widać duży wpływ kultury włoskiej, francuskiej czy brytyjskiej. Widać to przede wszystkim po tradycyjnych potraw takich jak bourdeto, czyli ryba podawana w bardzo pikantnym sosie pomidorowym oraz sofrito potrawa z przyprawionego czosnkiem mięsa z dodatkiem octu i natką pietruszki. Warto odwiedzić wyspy Jońskie by zobaczyć zupełnie inną Grecję, niż tą kontynentalną.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
3

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

3 komentarzy na temat “Gdzie do Grecji na wakacje?”

  1. Joanna pisze:

    Tam mnie jeszcze nie było 🙂 w sumie dobry pomysł na urlop, może faktycznie tym razem udam się na jakąś bezludną wyspę jońską. Mam dość tych wszystkich kurortów, masy turystów, a zwłaszcza żądnych rozrywek obcokrajowców.

  2. Ada pisze:

    Nigdy nie byłam w Grecji i jakoś nie kusi mnie by tam pojechać. Z tego co słyszałam to Grecy są aroganccy, leniwi i nie uprzejmi. Jedyne co by mnie tam interesowało to może Akropol oraz te zabytki pochodzące z Antyku. Natomiast ani nie lubię ciepłego klimatu, ani jakoś nie kusi mnie wydawać ileś tysięcy złotych na urlop spędzony na tłocznej plaży. Jeżeli mam gdzieś jechać na wakacje to osobiście wolę Europę zachodnią.

  3. Sławomira pisze:

    Mi się akurat podoba to, że Grecja jest taka różnorodna ;). Jadąc tam na wakacje mamy możliwości zobaczenia naprawdę wiele ciekawych okazów fauny i flory. Mieszkańcy są sympatyczni i bardzo otwarci na turystów. Co trzeba również zaznaczyć Grecja wcale nie jest taka droga jeżeli chodzi o hotele, czy zwiedzanie zabytków. Wiadomo, że parę Euro trzeba mieć, ale bez przesady.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *