Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Stoisz przed decyzją o wyborze rolet okiennych? My ci w tym pomożemy

Przeglądasz katalogi producentów rolet wewnętrznych, ale nie jesteś pewien czego tak naprawdę potrzebujesz? To jeszcze nie powód do zmartwień, bo dziś omawiamy najpopularniejsze systemy, wskazujemy sprawdzone rozwiązania do pokoju dziennego, kuchni i łazienki.

Wybór rolet wcale nie jest taki prosty, jak ci się wydaje

rolety okienne

Fotografia: Materiały własne redakcji

Rolety różnią się między sobą nie tylko pod względem estetycznym, ale i funkcjonalnym. Kolejne system dzieli bowiem więcej niż myślisz – materiał z jakiego wykonano kasetę, tkanina przesłaniająca (gatunek tkaniny, jej transparentność, sposób wykończenia), system zwijania oraz wiele innych.

Te rolety sprawdzą się w zasadzie wszędzie

1. Rolety plisowane dla mniej i bardziej wymagających

Gdybyśmy mieli wskazać na najbardziej uniwersalne wewnętrzne przesłony okienne, to byłyby nim bez wątpienia rolety plisowane. Te charakteryzują się nie tylko wysokiej klasy wykończeniem, ale i budową, dzięki której możesz zawiesić je w zasadzie wszędzie. Wszędzie tj. nie tylko w salonie, kuchni i łazience, ale i pokoju dziecka, a nawet poddaszu. Ich przesłona zwija się z obu stron do profilu, który możesz swobodnie przesuwać na całej wysokości przestrzeni okiennej. Co prawda będziesz musiał liczyć się z wysokimi kosztami, ale w zamian otrzymujesz projekt skrojony na miarę twoich oczekiwań.

Zresztą rolety plisowane są na tyle uniwersalne, że bez przeszkód zasłonisz nimi także okna o niestandardowych kształtach i rozmiarach – doskonale poradzą sobie z oknami trapezowymi i półokrągłymi, czyli tymi, przy których inne rozwiązania zawodzą.

Jedynym zarzutem przeciw roletom plisowanym może być ich trudność w pielęgnacji. Tkaninę możesz co prawda omiatać delikatną szmatką, ale jeśli dojdzie do wyraźnego zabrudzenia powierzchni, tkaninę będziesz musiał wyprać w roztworze z delikatnym detergentem, a to już wymaga pewnej wprawy i doświadczania.

2. Rolety z prowadnicami, czyli pewna sztuka kompromisu między ceną a funkcjonalnością

Jeśli przed roletami wewnętrznymi nie stawiasz ponadprzeciętnych wymagań, te z prowadnicami mogą okazać się dla ciebie satysfakcjonującym wyborem. Swoją popularność zawdzięczają bezinwazyjnemu montażowi (jedna z opcji) – roletę możesz wkleić na ramę bez konieczności wiercenia dodatkowych otworów.

Poza tym – w przeciwieństwie np. do role wolnowiszących, rolety z prowadnicami nie utrudniają dostępu do okna, nie są podatne na podmuchy wiatru (prowadnice utrzymują tkaninę przy szybie), a ze względu na fakt, że ich tkanina zwijana jest do górnego profili – przesłona nie kurzy się i nie płowieje w krótkim czasie.

Rolety z prowadnicami są też b. dobrym wyborem jeśli chcesz przesłonić przeszklone drzwi balkonowe.

Publikacja: materiały prasowe redakcji.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Stoisz przed decyzją o wyborze rolet okiennych? My ci w tym pomożemy”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *