Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jaguar też chciał w swojej ofercie masywnego crossovera. I ma

Do tej pory brytyjski Jaguar nie mógł pochwalić się ani 1 SUV’em w swojej ofercie. Aż do dzisiaj, bo niebawem na rynku zadebiutuje model F-Pace i będzie bez wątpienia bezpośrednią konkurencją do flagowych crossoverów z tego segmentu marek BMW, Audi i Mercedes, Czy Jaguar ma szansę nawiązać rywalizację? Okaże się niebawem.

Garść informacji na temat debiutującego na rynku Jaguara F-Pace

Jaguar podał informację, że nowy crossover F-Pace bazuje na autorskiej płycie podłogowej Jaguara, więc formalnie F-Pace nie jest kopią jednego z modeli Land Rovera ze zmienioną stylistyką nadwozia. Brytyjski koncern poinformował, że ten masywny SUV może pochwalić się długością na poziomie 4,73 metra, a to więcej niż wynikałoby z pierwszych nieoficjalnych doniesień europejskich mediów motoryzacyjnych.

Jeśli chodzi o jednostki napędowe, to pod maskę trafią przynajmniej 2 silniki diesla i 3 benzynowe. Diesle mają pojemność 2,0 oraz 3,0 l o mocach odpowiednio 180 KM i 300 KM, z czego ostatni będzie napędzał dwie osie.

Dla najbardziej wymagających klientów Jaguar ma 2,0 l w benzynie o mocy 240 KM oraz 3,0 l o mocach w zakresie 340-380 KM. Niewykluczone, że z czasem do oferty trafi także najmocniejszy silnik V8, który miałby być dostępny w wersji S, jednak tych rewelacji nie potwierdził przynajmniej na razie sam producent.

Debiut F-Pace na przełomie kilku najbliższych miesięcy. A Wam jak podoba się pierwszy SUV Jaguara?

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
3

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

3 komentarzy na temat “Jaguar też chciał w swojej ofercie masywnego crossovera. I ma”

  1. szczery pisze:

    Gdybym miał być szczery, to powiedziałbym, że jest mało oryginalny. Nie wiem, ale to taki odgrzewany kotlet, czyli wszystko co już widzieliśmy, ale w większej, bardziej masywnej formie. Moim zdaniem producenci za mało czasu poświęcają kolejnym modelom aut, dlatego na rynek trafiają konstrukcje wdrażane przez pośpiech, byle tylko znaleźć konsumenta, byle zarobić i byle udowodnić konkurencji, że nie jesteśmy w tyle. Nic nie mam do tego F-Pace, ale po prostu niczym oryginalnym się nie wyróżnia. Gdybym miał kupić już sobie jakiegoś SUV’a, to chyba byłoby nim BMW X6. Nawet Mercedes GLC nie ma do tego auta podejścia. Pozdrawiam, Marek.

  2. przeciętny taki o pisze:

    Rzeczywiście dość przeciętny. Tzn. mi się podoba, jednak Jaguar nie pochwalił się niczym niepowtarzalnym. Kolejny duży SUV do portfolio. Moim zdaniem za dużo tego jest już na rynku. Może jakiś powrót do korzeni? Przydałoby się więcej klasycznych sedanów, nie wszystkim crossovery się podobają.

  3. Sławek pisze:

    No właśnie, takie samo jak każde inne auto Jaguara. Te same światła z przodu i z tyłu, ta sama linia boczna, tylko wyższa i bardziej rozciągnięta. Też jakoś specjalnie F-Pace do gustu mi nie przypadł. Sławek_1988.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *