Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jak przygotować się do podróży?

Jest to zdecydowanie jedno z najludniejszych miast Turcji. Dlatego tez jeśli chce się przeżyć i poczuć na własnej skórze prawdziwy zgiełk i gwar, warto takie miasto wybrać na cel swojej wakacyjnej podróży.

Na pewno nie będzie się tego żałowało. Każdy kto lubi zwiedzać, na pewno będzie miał tutaj sporo do roboty. Miasto jest wręcz zasypane zabytkami. Dlatego też przebywając w tym miejscu można będzie naprawdę bardzo dużo zobaczyć. Warto zdecydować się na taką właśnie podróż. Na pewno bardzo dobrze się wtedy na tym wyjdzie.

Przede wszystkim, jeśli chodzi o muzea, warto odwiedzić muzeum Hagi Sofia. Powstało ono w VI w. Warto również zwrócić uwagę na muzeum mozaiki.

Będzie się miało również możliwość zobaczenia kilku meczetów. Meczet Sultan Eyup jest zdecydowanie na mapie każdej wycieczki. Jest to najważniejsze miejsce w muzułmańskiej religii. Warto wiec odwiedzić je i zobaczyć na żywo, jeśli będzie się przebywało w Istambule. Warto zwrócić również uwagę na Pałac Dolmabahce. Można będzie w nim podziwiać marmurowe podłogi oraz zegary na czterech stronach. Warto również wybrać się w część Istambułu, w której znajduje się Rumeli Hisan. Jest to twierdza, w której obecnie znajduje się muzeum ważnych dla tamtej kultury dzieł.

Co mówią nasi czytelnicy:

Kamila Z. napisała: Moim zdaniem najważniejsze to odpowiednio wczesne rozplanowanie wycieczki i zarejestrowanie w czasie swojego noclegu. Nie ma nic gorszego, jak brak miejsc w hotelu czy innych miejscach noclegowych – wiem, bo już nie raz to przechodziłam z mężem.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jak przygotować się do podróży?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *