Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Dokąd na narty w tym roku?

Ranking naszej redakcji

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC by Jonas Bengtsson

Twoim hobby jest jazda na nartach, ale każdego roku zastanawiasz się, które miejsce w Polsce jest idealne na uprawianie tego zimowego sportu?

Bieszczady, Sudety czy Tatry?

Jeśli tak, warto poznać kilka ośrodków narciarskich, by móc zdecydować, które spełnia nasze wszystkie wymogi. Na początek warto wybrać się do Zakopanego, które nie bez przyczyny już jakiś czas temu zyskało miano zimowej stolicy Polski. Rzeczywiście, do tego miasta ściąga wielu turystów, a wszyscy ci są zafascynowani stokami oraz wyciągami, które oferowane są nam przez Zakopane.

Przybywając tu niekoniecznie musisz zatrzymywać się w Zakopanem, bowiem miejscami atrakcyjnymi dla miłośników zimowych sportów są także nieco mniejsze miejscowości, takie jak chociażby Białka Tatrzańska czy Bukowina. W nich także można się zatrzymać, nie przepłacając za noclegi. Miejscem godnym polecenia dla miłośników zimowych szaleństw są także Bieszczady, zwłaszcza jeśli ktoś nie lubi tłoku. Tu także są wyciągi oraz stoki, a co najważniejsze, nie ma tu tak wielu turystów, jak właśnie w zimowej stolicy Polski.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
4

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

4 komentarzy na temat “Dokąd na narty w tym roku?”

 1. Lubię góry! pisze:

  Moim zdaniem warto wziąć tutaj pod uwagę Białkę Tatrzańską, Zieleniec, Czarną Górę, Pilsko, Nosal, Kasprowy Wierch oraz Stożek. Warto wiedzieć, że ukształtowanie naszych gór pozwala na bezpieczną jazdę nawet po zmroku. Stoki są oświetlone. Jeśli chodzi o inne europejskie góry to jeździć po zmroku po nich nie można. Jeśli chodzi o najpopularniejszy ośrodek narciarski w Polsce to bez wątpienia jest nim Karpacz. Warunki, które tam panują powodują, że pokrywa śnieżna może utrzymać się tam nawet 95 dni.

 2. Jareczek pisze:

  Polska ma naprawdę wiele pasm górskich. Są to przede wszystkim Karpaty. Najpopularniejsze pasma to przede wszystkim Beskid Śląski, Beskid Żywiecki, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Pieniny oraz Tatry. Takie właśnie ukształtowanie terenu stwarza idealne warunki do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów zimowych w Polsce. Jeśli chodzi o tutejszą infrastrukturę narciarską to cały czas się ona rozwija. Mimo tego, że nie jest aż tak fajnie jak w Alpach to i tak można tutaj znaleźć miejsca w których można poszaleć.

 3. Chodze po górach pisze:

  Obecnie w polskich górach funkcjonuje około 70 kolejek linowych, a także ponad 700 wyciągów narciarskich. Tras narciarskich nie sposób jest policzyć. Jest ich naprawdę wiele. Miłośnicy białego szaleństwa naprawdę mają w czym wybierać. Warto wiedzieć, że nasze ośrodki sportów zimowych oferują zróżnicowane trasy pod względem stopnia trudności. Są tutaj trasy dla osób początkujących, a także trasy dla osób zaawansowanych. Są także trasy idealne dla całych rodzin. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

 4. użytkownik_niezalogowany pisze:

  Moim zdaniem polskie góry nie są najlepszym miejscem na uprawianie sportów zimowych – paradoksalnie nie zawsze u nas jest odpowiednia pogoda. Za to np. w Austrii, Francji albo Niemczech nie ma zimy, żeby kiedykolwiek brakowało śniegu. To oczywiście zależy też od zasobności portfela, bo wiadomo, że nie wszystkich stać, żeby sobie zrobić wypad np. pod Mount Everest, ale coś za coś. Pozdrawiam serdecznie.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *