Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jak sprzedać mieszkanie?

Pokazujemy na przykładzie Małopolski

Małopolska przyciąga i nie ma w tym niczego dziwnego. Ten region stwarza ogromne możliwości i zapewnia dostęp do kultury na światowym poziomie. Kraków jest oczywiście klejnotem w koronie, ale nie można zapominać o innych – tańszych kierunkach.

Dobrym wyborem mogą być mniejsze miasta, które są na ogół spokojniejsze. Mimo to nie można odmówić im uroku – małopolska słynie z tradycji, przepięknych zabytków i długiej historii. Można się zakochać w tej okolicy, dlatego też mieszkania tutaj cieszą się ogromną popularnością. Sprzedaż nie będzie więc żadnym problemem – zawsze się znajdzie kupiec na mieszkanie w malowniczej Małopolsce.

Idealnym kierunkiem może okazać się Oświęcim. Położony jest nieco ponad 35 km od Katowic, 68 od Krakowa i 30 km od Bielska-Białej. Wystarczy dodać do tego świetnie rozplanowane połączenia kolejowe i drogowe, by przekonać się, że wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Zresztą – sam Oświęcim zapewnia wszystko, to znacznie więcej niż „miasteczko”, a ceny są dużo niższe, niż w przypadku wymienionych wyżej miast.

Sprzedaż mieszkania – co i jak?

Co trzeba zrobić, by sprzedać swój dom lub mieszkanie? Przede wszystkim radzimy zapoznać się z prawem własności. To jednak tylko formalność – w końcu decydując się na sprzedaż, pewnie jesteś jedynym właścicielem. Będzie Ci więc potrzebny odpis z księgi wieczystej, tytuł prawny nabycia nieruchomości, zaświadczenie o braku zaległości, zaświadczenie o wymeldowaniu mieszkańców oraz zaświadczenie, czy mieszkanie leży w strefie rewitalizacji (jeśli tak, to pierwszeństwo zakupu ma miasto/gmina). To wygląda na szereg uciążliwych i czasochłonnych zadań, ale w gruncie rzeczy jest inaczej – wystarczy odwiedzić urząd miasta, skarbowy, administrację wspólnoty mieszkaniowej, a w przypadku odpisu księgi wystarczy wniosek do Sądu Rejonowego.

Kiedy już zgromadzisz wszystko, co niezbędne, warto postawić na sprawdzony serwis ogłoszeniowy. Na twoim miejscu postawilibyśmy na ogłoszenie tutaj:

https://odwlasciciela.pl/mieszkania/sprzedaz/malopolskie,oswiecim.html. Na tym serwisie sprzedaż bezpośrednio, więc oszczędzisz sobie kolejnych zmartwień. Taka wygoda zasługuje na uznanie.

Dlaczego właściwie zdecydowaliśmy się na Oświęcim? Według nas to idealny kompromis pomiędzy ceną za mieszkanie, bliskością do wielkich miast i piękną okolicą. Warto tutaj zamieszkać, chociażby ze względu na bogatą historię, sięgającą XII w. Zabytki, takie jak wieża obronna, muzeum-zamek, bulwary nad Sołą, muzeum ratusz czy sam rynek główny – tworzą klimat, który sprawia, że życie w małopolskim miasteczku nabiera uroku.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jak sprzedać mieszkanie?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *