Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jakie pasy PCV do bramy?

Pasy PCV odznaczają się doskonałą elastycznością oraz wytrzymałością mechaniczną. Ich konstrukcja nie utrudnia zarówno ruchu pieszych, jak i przejazdu wózków czy innych pojazdów. Z tego też względu znalazły powszechne zastosowanie m.in. jako kurtyny w bramach wyładunkowych oraz kurtyny drzwiowe w magazynach. Zabezpieczają przed przeciągami, ograniczają straty ciepła oraz są niezwykle trwałe. To tylko nieliczne z zalet kurtyn paskowych. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, wybierając pasy PCV do bramy.

Pasy PCV do bramy – co to takiego?

Kurtyny paskowe do bramy wykonane są z wysokiej jakości folii PCV. Występują w dwóch podstawowych wersjach: standardowej oraz chłodniczej. Dzięki temu mogą być wykorzystywane w pełnym zakresie temperatur.

Pasy PCV do bramy uznawane są za jedno z najbardziej ekonomicznych rozwiązań, którego zadaniem jest ochrona składowanych wewnątrz budynków materiałów przed zmiennymi warunkami środowiska.

Z uwagi na dużą wytrzymałość kurtyny paskowe mogą być stosowane niemal w każdy miejscu bez względu na intensywność ruchu. Wystarczy dobrać odpowiedni model i typ folii PCV do zakładanej częstotliwości ruchu oraz konkretnych potrzeb. Bez względu jednak na rodzaj bramy paskowe nie utrudniają ruchu pieszego oraz ruchu mechanicznego.

Kurtyny paskowe znalazły powszechne zastosowanie jako zamknięcie dużych otworów m.in. w halach czy magazynach, a także wykorzystywane są do tworzenia za ich pomocą dodatkowego przedsionka za drzwiami czy bramą tradycyjną. Pasy PCV zapewniają szczelne zamknięcie, które otwierane jest wyłącznie na szerokość pojazdu czy ładunku w trakcie przejazdu.

Najczęściej w przypadku bram paskowych wykorzystywana jest folia o dużej przejrzystości. Dzięki temu możliwy jest nie tylko wgląd do wewnątrz, ale również zapewnione zostają lepsze warunki oświetleniowe, co pozwala zredukować koszty energii elektrycznej zużywanej do zapewnienia oświetlenia.

Kurtyny PCV do bramy wykonywane są na podstawie indywidualnego zamówienia. Dzięki temu możliwe jest ich idealne dopasowanie do potrzeb użytkowników. Pasy mają wymiary dostosowane do miejsca montażu, natomiast rodzaj folii wybierany jest zgodnie z zakładaną temperaturą otoczenia. Ponadto w przypadku kutyn paskowych do bram rekomenduje się użycie pasów żebrowanych o podwyższonej wytrzymałości. W wielu przypadkach jest to funkcjonalna alternatywa dla bram szybkobieżnych.

Czytaj więcej o kurtynach PCV: https://pcvexpert.pl/

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jakie pasy PCV do bramy?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *