Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Wybieramy meble do ogrodu. Przeczytaj, jaki zestaw będzie odpowiedni

Na wiosenne i letnie dni czekamy z utęsknieniem, marząc o tym, by móc wypocząć w kojącym otoczeniu przyrody. Bez wątpienia przydomowy ogród jest jednym z tych miejsc, gdzie można poczuć się swobodnie i w pełni korzystać z uroków sprzyjającej aury.

Fotografia flickr.com CC | Ross G. Strachan

Fotografia flickr.com CC | Ross G. Strachan

Aby zapewnić sobie naprawdę komfortowe warunki wypoczynku, koniecznie trzeba pomyśleć o wygodnym i eleganckim wyposażeniu ogrodu.

Funkcjonalność mebli ogrodowych przede wszystkim

Jednymi z częściej wybieranych mebli do ogrodu są meble rattanowe. Bardzo dobrze komponują się z otaczającą je roślinnością i wyglądają wyjątkowo malowniczo. Rattan to roślina występująca w strefie tropikalnej – jest to rodzaj palmy wykorzystywany przez ludzkość już w starożytności. Dzięki temu, że można go kształtować tak, by nadać mu pożądany kształt, ma on szerokie zastosowanie – między innymi właśnie jako budulec mebli ogrodowych.

Zamiast wikliny stosuj rattan

Obecnie rattan zastępuje wiklinę i można coraz częściej spotkać go w polskich ogrodach. W Europie korzysta się z surowca importowanego przede wszystkim z Indonezji oraz Ekwadoru.

Meble wykonane z naturalnego rattanu wyróżniają się ekskluzywnym wyglądem, a także ponadczasową elegancją, w której dostrzec można znamiona egzotyki. Jeśli surowiec jest ręcznie polerowany, to nabiera szlachetnego połysku, a elementy plecionek są zaskakująco miłe w dotyku. Zaletą takich mebli jest oryginalność i to, że stwarzają przytulny i rodzinny klimat. Są one przy tym lekkie, dzięki czemu nie jest problemem ich przestawienie.

Wydaje się, że każdy ogród zyska na atrakcyjności, jeśli ustawi się nim meble z rattanu. Na pewno propozycja wypoczynku na sofie rattanowej jest czymś, co nasi goście przyjmą z entuzjazmem. Niebanalnie wyglądający stolik z tego surowca przykuwa uwagę i umila każdy posiłek.

Można też pokusić się o zakup ławy z rattanu lub krzeseł, przyda się także na pewno leżak lub skrzynia. Znakomicie prezentują się też całe komplety mebli rattanowych, choć trzeba przyznać, że nie należą one do najtańszych.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Wybieramy meble do ogrodu. Przeczytaj, jaki zestaw będzie odpowiedni”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *