Czerwiec 25, 2019

Wybieramy meble do ogrodu. Przeczytaj, jaki zestaw będzie odpowiedni

akapit

Na wiosenne i letnie dni czekamy z utęsknieniem, marząc o tym, by móc wypocząć w kojącym otoczeniu przyrody. Bez wątpienia przydomowy ogród jest jednym z tych miejsc, gdzie można poczuć się swobodnie i w pełni korzystać z uroków sprzyjającej aury.

Fotografia flickr.com CC | Ross G. Strachan

Fotografia flickr.com CC | Ross G. Strachan

Aby zapewnić sobie naprawdę komfortowe warunki wypoczynku, koniecznie trzeba pomyśleć o wygodnym i eleganckim wyposażeniu ogrodu.

Funkcjonalność mebli ogrodowych przede wszystkim

Jednymi z częściej wybieranych mebli do ogrodu są meble rattanowe. Bardzo dobrze komponują się z otaczającą je roślinnością i wyglądają wyjątkowo malowniczo. Rattan to roślina występująca w strefie tropikalnej – jest to rodzaj palmy wykorzystywany przez ludzkość już w starożytności. Dzięki temu, że można go kształtować tak, by nadać mu pożądany kształt, ma on szerokie zastosowanie – między innymi właśnie jako budulec mebli ogrodowych.

Zamiast wikliny stosuj rattan

Obecnie rattan zastępuje wiklinę i można coraz częściej spotkać go w polskich ogrodach. W Europie korzysta się z surowca importowanego przede wszystkim z Indonezji oraz Ekwadoru.

Meble wykonane z naturalnego rattanu wyróżniają się ekskluzywnym wyglądem, a także ponadczasową elegancją, w której dostrzec można znamiona egzotyki. Jeśli surowiec jest ręcznie polerowany, to nabiera szlachetnego połysku, a elementy plecionek są zaskakująco miłe w dotyku. Zaletą takich mebli jest oryginalność i to, że stwarzają przytulny i rodzinny klimat. Są one przy tym lekkie, dzięki czemu nie jest problemem ich przestawienie.

Wydaje się, że każdy ogród zyska na atrakcyjności, jeśli ustawi się nim meble z rattanu. Na pewno propozycja wypoczynku na sofie rattanowej jest czymś, co nasi goście przyjmą z entuzjazmem. Niebanalnie wyglądający stolik z tego surowca przykuwa uwagę i umila każdy posiłek.

Można też pokusić się o zakup ławy z rattanu lub krzeseł, przyda się także na pewno leżak lub skrzynia. Znakomicie prezentują się też całe komplety mebli rattanowych, choć trzeba przyznać, że nie należą one do najtańszych.

Dodano do: Dom

Nie skomentowano.

Zostaw komentarz