Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Ładowarka teleskopowa – czy zastąpi park maszynowy?

Ładowarka teleskopowa jest maszyną wielofunkcyjną i wszechstronną, której zalety doceniono w budownictwie, przemyśle i rolnictwie. Dzięki dodatkowemu osprzętowi (takiemu jak: widły, hak, zacisk) ładowarka wykonuje różnorodne prace, zastępując inne maszyny.

ładowarka teleskopowa

Fot. Materiały producenta

Dziś, gdy trudno wyobrazić sobie plac budowy bez ładowarki, mało kto pamięta, że pierwszy nośnik teleskopowy w Europie (FARGH 4000 FS) z opatentowanym wysięgnikiem powstał w 1980 roku. Został zaprojektowany przez założyciela firmy Magni TH, znanego w branży producenta ładowarek teleskopowych. Przez ponad 30 lat sporo się zmieniło, dziś maszyny drugiej generacji są jeszcze wydajniejsze, bezpieczniejsze i bardziej ergonomiczne.

Parametry wysięgu i udźwigu stale się zwiększają, na co mają wpływ innowacje konstrukcyjne: mniejsza rama i wysięgniki nowej generacji. Dzięki temu potężne ładowarki Magni z serii HTH (przeznaczone do prac na wysokości do 14 m) mają udźwig nawet do 45 ton, co można sprawdzić tu: http://magnith.pl/kategoria-produktu/produkty/magni-hth-ladowarki-teleskopowe/

Nowoczesne ładowarki drugiej generacji są zwrotne, jeżdżą szybciej i radzą sobie w każdym terenie, także na ograniczonej przestrzeni, a to dzięki napędowi hydrostatycznemu, 4×4 i trzem trybom sterowania kołami (skręcają się albo wszystkie koła, albo tylko przednie, trzecią opcją jest „chód kraba”). Udoskonalona i wzmocniona konstrukcja maszyn zapewnia operatorowi maksimum bezpieczeństwa: chroni go zarówno w razie upadku ładunku, jak i przewrócenia się maszyny. Co prawda, taki scenariusz jest mało prawdopodobny – dzięki wzmocnionej konstrukcji ciężkie maszyny Magni z serii HTH są bardzo stabilne − i to bez podpór stabilizujących.

Klimatyzowana kabina z filtrem powietrza zapewnia wygodę nawet w czasie najgorszych upałów. Jest przeszklona, a zatem gwarantuje pełną widoczność we wszystkich kierunkach. W kabinie znajduje się regulowany fotel i kolumna kierownicza, a ich rozmiary zapewniają wysoki komfort pracy nawet wysokiej osobie. Wielką zaletą ładowarek Magni jest też fakt, że można nimi bezprzewodowo sterować – dwa panele obsługują jazdę i pracę ramienia teleskopowego. I to nie koniec innowacji: ładowarki Magni HTH umożliwiają operatorowi pełną kontrolę podczas przenoszenia towarów, monitorując je na interaktywnym diagramie udźwigu. Ponadto automatycznie rozpoznają użyty osprzęt. Co istotne, obsługa maszyny jest tak prosta, że wręcz intuicyjna, a zatem w razie jakichkolwiek nieprawidłowości, operator zareaguje błyskawicznie.

Nic dziwnego, że ładowarki teleskopowe stają się coraz bardziej popularne. Wielość modeli pozwala wybrać maszynę i osprzęt ściśle pod kątem indywidualnych potrzeb. Wielofunkcyjne, a jednocześnie kompaktowe i bardzo bezpieczne – ładowarki Magni cieszą się zasłużoną renomą wśród przedsiębiorców nie tylko z sektora budowlanego. W końcu jedna maszyna zastępująca kilka zapewnia ogromną oszczędność i wydajność.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Ładowarka teleskopowa – czy zastąpi park maszynowy?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *