Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jak znaleźć naprawdę tani kredyt na samochód?

Wydaje Ci się, że Twoje stare, wiecznie psujące się auto to studnia bez dna? Jeżeli zakup nowego samochodu to konieczność, a nie dysponujesz całą potrzebną kwotą, rozważ opcję krótkotrwałego kredytu – 50/50 lub 4×25.

Powszechnie wiadomo, że chociaż kredyt na zakup pojazdu możemy rozłożyć nawet na 10 lat, to niestety – im dłuższy okres kredytowania, tym większy zarobek dla banku. Rozwiązaniem najbardziej korzystnym dla kupującego jest kredyt na rok – 50/50 lub na dwa lata 4×25. Pierwsza opcja polega na tym, że cena auta dzielona jest na pół. Pierwsza transzę wpłacamy od razu, drugą po roku. Obie raty są najczęściej nieoprocentowane, ale minus jest taki, że musimy mieć pewność, że za rok będziemy dysponować odpowiednia kwotą w gotówce. To opłacalne, kiedy kończy nam się lokata lub spodziewamy się darowizny czy spadku. Druga opcja – 4×25 jest bezpieczniejsza. Kolejne raty płacimy wówczas w 8, 16 i 24 miesiącu, więc łatwiej nam zaplanować rodzinne wydatki.

O ile opcja kredytu 50/50 ma najczęściej charakter czasowej promocji tylko na wybrane modele, o tyle 4×25 jest w wielu placówkach weszła już do oferty: http://www.daciafinansowanie.pl/kredyt-4×25 Oczywiście, nie ma nic za darmo, więc dwuletni kredyt jest oprocentowany, ale ze względu na krótki okres spłaty, zawsze w najniższych widełkach. W obu przypadkach krótkotrwałych kredytów kosztem, który musimy ponieść jest opłata przygotowawcza. Obejmuje ona wszystkie koszty, które instytucja musi ponieść w związku z rozpoczęciem procedury kredytowania auta.

Ponieważ każdy kredyt jest pewnego rodzaju ryzykiem dla banku, zazwyczaj kredytodawca wymaga od nas wykupu na miejscu ubezpieczenia na wypadek śmierci, trwałej lub czasowej niezdolności do pracy – jednak mówiąc szczerze, zazwyczaj jest to korzystna opcja. Nikomu nie życzymy wypadku, jednak ryzyko zawsze istnieje. Pewność, że jeśli będziemy przykuci do szpitalnego łóżka, bank pokryje nasze zobowiązania, gwarantuje, że będziemy spać spokojnie. Opłacalne wydaje się także ubezpieczenie od utraty pracy – które dotyczy sytuacji, gdy zostaniemy zwolnieni nie z własnej winy. Opcją do rozważenia jest ubezpieczenie GAP stanowiące uzupełnienie wobec autocasco, które przydaje się w sytuacji, gdy nastąpi szkoda całkowita (pożar, kradzież, poważny wypadek). GAP pokrywa wtedy różnicę między sumą z AC a ceną nowego modelu.

Krótkotrwały kredyt to korzystna opcja dla oszczędnych. Biorąc pod uwagę, że w kredycie 50/50 lub 4×25 odpada konieczność comiesięcznej spłaty raty, maleje stałe obciążenie rodzinnego budżetu, więc łatwiej odłożyć pieniądze. Dla osób, których nie stać na zakup auta za gotówkę, tani kredyt 50/50 lub 4×25, który bierzemy najwyżej na dwa lata, a jego koszty są zminimalizowane, wydaje się rozwiązaniem idealnym.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jak znaleźć naprawdę tani kredyt na samochód?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *