Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Największe atrakcje turystyczne w Polsce

Zastanawiasz się, gdzie pojechać na tegoroczne wakacje? Polacy coraz częściej wybierają nadmorskie kurorty za granicą. Najpopularniejszymi kierunkami są: Egipt, Grecja, Turcja, Hiszpania czy Włochy i Cypr. A co najczęściej zwiedzają turyści w Polsce? Nie tylko morze i góry. Ponoć cudze chwalicie, swego nie znacie!

Najciekawsze atrakcje Polski

Wbrew pozorom, jest tu bowiem również bardzo dużo fascynujących oraz malowniczych miejsc, o których być może nawet jeszcze nie słyszałeś. Obecnie najwięcej Polaków wybiera przede wszystkim te najbardziej atrakcyjne pod względem turystycznym kurorty, położone na wybrzeżu Bałtyku bądź w górach, a dokładniej w Tatrach. Jeśli nie przepadasz natomiast za ściskiem oraz tłokiem, o wiele lepiej znaleźć równie malownicze oraz atrakcyjne miejsce, w którym będziesz mogła wypoczywać wraz z całą rodziną na łonie natury, z dala od tego wielkomiejskiego hałasu oraz zgiełku.

Takim miejscem są chociażby Mazury, uznawane nawet za jeden z cudów świata. Tu na pewno zafascynują i urzekną cię liczne jeziora polodowcowe, których jest tu naprawdę sporo. Jeśli chcesz obcować z przyrodą, a cisza nie jest ci obojętna, możesz także wybrać Bieszczady, w których na pewno doskonale wypoczniesz i nabierzesz sił.

Co zwiedzić w Polsce?

Zobacz pytania czytelników serwisu E – Journalist:

Ciocia_klocia pisze: Wszyscy wyjeżdżają za granicę w poszukiwaniu przygód i jakiś niezwykłych miejsc. Ja tam sądzę, że dopóki nie zobaczyłam wszystkiego w Polsce to nie pojadę nigdzie indziej. Macie jakieś ciekawe miejsca do polecenia? Mogą być bardziej znane, ale czekam też na propozycję miejsc, które są mniej popularne turystycznie.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
25

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

25 komentarzy na temat “Największe atrakcje turystyczne w Polsce”

 1. Kama pisze:

  Nie będę za bardzo oryginalna, ale polecam ci naprawdę Trójmiasto. Jest to miejsce, w którym na pewno nie będziesz się nudzić. Ja byłam tam ostatnio na wakacjach i tak – w ciągu dwóch tygodni obeszłam cały Sopot, Gdańsk, Gdynię. No i oczywiście dotarłam na Hel i na Westerplatte. Najbardziej do gustu przypadł mi Gdańsk. Nie ma sobie równych. Ja podziwiałam piękne zabytki na starówce, a mój mąż największe w Polsce organy kościelne w Oliwie. To były cudowne wakacje.

  1. iZKA pisze:

   Jeśli już była mowa o Gdańsku i jego przepięknej architekturze to ja polecam odwiedzić tutejszą najstarszą restaurację w Polsce. Jakiś czas temu restauracja ta przeszła kapitalny remont i teraz wygląda naprawdę niezwykle. Widziałam ją wcześniej i naprawdę była to jedna wielka ruina. Teraz to jest po prostu przepiękne. Nazywa się Kubicki. Legenda tej restauracji jest naprawdę ogromna. Jadały tutaj najbardziej znane osoby. Z tego co wiem to niegdyś często tam można było spotkać Czesława Miłosza, Zbigniewa Brzezińskiego, Robertę Kubicę i innych.

 2. Kaśka pisze:

  Zakopane! Uwielbiam tam jeździć z całą rodzinką. Oczywiście polecam Gubałówkę, Krupówki i wycieczkę nad morskie oko. Tylko proszę was o to, żebyście nie wsiadali do tych strasznych wozów. Bardzo denerwuje mnie to jak idę sobie spokojnie spacerkiem nad Morskie Oko, a tu przejeżdżają te wozy. Na wozach jakieś paniusie zasłaniają sobie twarze, bo niby im konie śmierdzą. A weź ty jedna z drugą rusz tyłek i przejdź się kawałek. Korona ci chyba z głowy nie spadnie, a te biedne zwierzęta nie będą się tak męczyć.

 3. Sławek pisze:

  Ja polecam zamek w Janowcu. Został on wniesiony w szesnastym wieku i wygląda do dnia dzisiejszego naprawdę niezwykle. Ostatnio były tam prowadzone jakieś prace konserwatorskie i podobno odkryto jakieś znaleziska. Zamek ten wybudował Mikołaj Firlej. Był to w tamtych czasach najnowocześniejszy obiekt obronny na ziemiach polskich. Później był on w rękach prywatnych. No i dzięki osobom tym zapobiegano jakieś degradacji tego miejsca. Dziś zamek prezentuje się naprawdę niezwykle, chociaż mówi się o nim że należy on do trwałych ruin.

 4. Patryk Jarecki pisze:

  Ja polecam odwiedzić muzeum Auschwitz. Nie jestem jakimś wielkim fanem historii, ale myślę, że każdy Polak powinien poznać tą tragiczną historię. To naprawdę niebywałe co tam się wydarzyło. Nie wyobrażam sobie tego wszystkiego. Może jestem za młody, ale wizyta w tym miejscu bardzo mnie poruszyła. Przez długi czas nie umiałem tego zapomnieć. No ale do wizyt w tym miejscu nie trzeba chyba w jakiś sposób szczególny zachęcać. Ludzie i tak robią to bardzo chętnie. Ostatnio czytałem, że w 2012 roku miejsce to odwiedziło 1,43 mln ludzi.

  1. podroznik pisze:

   Ja uwielbiam miejsca z historią. Także na pewno wybiorę się do tej kopalni srebra. W najstarszej restauracji w Polsce już byłem, w muzeum Auschwitz też. Ze swojej strony zatem chciałbym polecić wszystkim Pole Grunwaldu, a w szczególności w czasie inscenizacji. Co ciekawe cały czas na terenie tym prowadzone są różne badania. Obserwuję wszystkie wyniki, bo ciekawi mnie to miejsce. Już w latach 60 odkryto 200 szkieletów w tamtejszej kaplicy. Wszystkie szkielety miały ślady bitewne. Czekam na kolejne wieści.

   1. Sławomir pisze:

    Ja też lubię miejsca z historią, ale częściej niż takie otwarte przestrzenie staram się odwiedzać muzea. W nich czuję prawdziwą historię. No i ostatnio słyszałem, że powstanie w Gdyni Muzeum Emigracjii. Mimo tego, że jest jeszcze nieczynne, otwarcie bowiem planowane jest chyba na wiosnę, to już teraz polecam. Będzie można tam zobaczyć między innymi zdjęcia, listy, dokumenty no i makietę transatlantyka MS Batory. Naprawdę nie mogę doczekać się otwarcia tego miejsca. Przy okazji pewnie zwiedzę całe miasto.

 5. szymon pisze:

  Ja tam lubię górskie wycieczki. Jednak nie chodzę zimą po górach. Nie jestem chyba do tego zbyt przygotowany. Chociaż kiedyś bym bardzo chciał tego spróbować. Jednak latem zawsze wyruszam w góry. Moim ulubionym miejscem jest Babia Góra. Jeśli tylko mogę to zawsze tam wracam. Oczywiście nie bez znaczenia jest fakt, że w Zawoi, z której wychodzi się na Babią Górę mieszkają moi serdeczni znajomi, których pozdrawiam. No ale góra jest wspaniała i naprawdę dobra baza wypadowa na dalsze wyprawy. Szlaków jest tam wiele i nikt się nie będzie nudził.

 6. Monia87 pisze:

  Ja tam polecam Kudowę Zdrój. Ostatnio spędziłam tam wakacje z moim mężem i naprawdę nie żałuję ani minuty. Miasto jest naprawdę przepiękne, powietrze bardzo czyste. Można pochodzić po małych górach. Jest tam naprawdę wiele atrakcji. Przy okazji zwiedziliśmy Twierdzę Kłodzką no i zawitaliśmy do tutejszego aquaparku. Jest naprawdę dobrze wyposażony. No i nie można było ominąć Błędnych Skał. To naprawdę niesamowite miejsce. Polecam każdemu. Można poczuć się jak w jakiejś bajce. To naprawdę niesamowite miejsce.

 7. turysta pisze:

  Ja polecam Kraków. Miasta tego oczywiście nie trzeba nikomu przedstawiać, ale może opiszę miejsca, które trzeba zobaczyć będąc w tym mieście. Wycieczkę polecam rozpocząć oczywiście od rynku. Tutejsze sukiennice są naprawdę niezwykłe. W podziemiach znajduje się od niedawna bardzo ciekawe muzeum. Później warto przemieścić się w stronę zamku królewskiego. Polecam spacer po tym miejscu no i przede wszystkim polecam spacer nad Wisłą. Tam też można natknąć się na smoka wawelskiego, z którym tak chętnie turyści robią sobie zdjęcia.

  1. Góral pisze:

   Jeśli Kraków to też Wieliczka. Nie można zapominać o tym miejscu. No i bardzo polecam odwiedzić także zabytkowe obiekty górnicze w Tarnowskich Górach. Znajduje się tam zabytkowa kopalnia srebra oraz sztolnia czarnego pstrąga. Naprawdę warto zobaczyć te miejsca. To cały kompleks chodników oraz wyrobisk po dawnym górnictwie. Oczywiście wpuszcza się tam turystów. Mogą oni zwiedzać położone kilkadziesiąt metrów pod ziemią wszystkie trasy. A do tego część trasy pokonuje się za pomocą łodzi. No naprawdę cudo. Takich rzeczy nie ma chyba nigdzie indziej. Polecam to miejsce.

   1. Kamil Z. pisze:

    Faktycznie ta kopalnia srebra jest niesamowita. Podpisuję się pod tym. Dodam tylko tyle że miejsca te już od ponad dziesięciu lat znajdują się na prezydenckiej liście pomników historii. Teraz słyszałem, że mają zostać wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To dopiero będzie sława dla tego miejsca. Gdzieś ostatnio wyczytałem, że od początku kiedy miejsce to zostało udostępnione turystom to zwiedziło je już 2,5 mln turystów. To może niewiele, ale miejsce to tak naprawdę nie jest za bardzo znane i popularne wśród turystów. Może się to zmieni.

 8. Podroznik pisze:

  Ja polecam taką oto wycieczkę na weekend. Wyjazd do województwa świętokrzyskiego. Na pewno nie będziecie żałować. Wszelkie atrakcje turystyczne, które znajdują się na Czarną Nidą są godne uwagi wszystkich. Będąc tam warto odwiedzić Chęciny. Jest to malutka miejscowość, która położona jest w powiecie kieleckim. No i tam są przepiękne ruiny zamku. Zamek niegdyś być miejscem koncentracji wojsk polskich. Dziś to przepiękny zabytek. Warto także odwiedzić jaskinię raj, która położona jest na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego

 9. Fan zabytków pisze:

  Podziemie Kredowe w Chełmie. Tutejsza zabytkowa kopalnia kredy jest naprawdę niezwykłym miejscem. Labirynty i korytarze, a także niewielkie komory naprawdę przyciągają turystów z całego kraju i zza granicy. Można się tam poczuć jak w bajce. No i będąc w tym mieście przy okazji można zobaczyć wiele innych zabytkowych miejsc. Znajduje się tutaj naprawdę sporo barokowych kościołów, klasztorów, synagog. Wszystko to tworzy niesamowity kompleks miejski.

 10. Mirek pisze:

  Każdy kto będzie we Wrocławiu lub okolicach powinien koniecznie zobaczyć przepiękny zespół pałacowy z parkiem angielskim w Bagnie, koło Wrocławia. Jest to naprawdę niezwykłe miejsce. Wygląda jak zwykły zamek, ale naprawdę jest to dom zakonny i seminarium duchowne. No ale część obiektu jest oczywiście przeznaczona dla zwiedzających. Ciekawa jest także okolica. Czegoś takiego na pewno nie zobaczycie nigdzie indziej w Polsce. Naprawdę polecam to miejsce wszystkim miłośnikom historii.

 11. Agnieszka pisze:

  Ja tam zawsze będę wracała do Piotrkowa Trybunalskiego. Niewiele osób wie, że jest to naprawdę bogate w atrakcje turystyczne miasto. Ludziom wydaje się bowiem, że to bardzo młode miasto. Ale jakże ludzie się mylą i tak naprawdę nie wiedzą co tracą. Niegdyś było to przecież miasto królewskie. Zagościł w nim Zygmunt Stary. No i to miasto jest także przecież kolebką polskiego parlamentaryzmu. Dodatkowo tutaj też powstało pierwsze getto żydowskie na terenie całej okupowanej Europy. Starówka i zabytki są tutaj przepiękne, a historia tego miasta jest niezwykle bogata.

 12. MIMI pisze:

  Strzegom. Co to takiego? Hehe.. do niedawna tak naprawdę sam nie wiedziałem. Miasto to nazywane niegdyś było granitową stolicą Polski. Ma bogatą historię. Przecież tutaj właśnie wydobywano granit i inne kamienie. Miasto to przecież dostarczało kamienie do budowy rynku głównego w Krakowie. Także pałac sprawiedliwości w Hadze jest zbudowany z tych właśnie kamieni. No i pomnik obrońców wybrzeża na Westerplatte. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego w ogóle. Krajobrazy także są w tym mieście niezwykłe. Teren jest pofałdowany.

 13. Amator wódki pisze:

  Słyszeliście o tym, że w Warszawie ma zostać otwarte Muzeum Polskiej Wódki. Podobno w 2017 roku. Ma się mieścić na Pradze Północ w miejscu gdzie niegdyś znajdowała się wytwórnia wódek „Koneser”. Z jednej strony uważam, że to bardzo dobry pomysł. Bo lubię odwiedzać takie miejsca i móc na własne oczy zobaczyć jak coś powstaje lub kiedyś powstawało. No ale może nie w stolicy? I tak wszyscy uważają Polaków za pijaków. To nie wiem czy to jest dobry pomysł, żeby jedną z atrakcji turystycznych w stolicy kraju było muzeum wódki.

  1. Amator muzeów pisze:

   Kit tam z Muzeum Wódki. Mnie bardziej ciekawi Centrum Górskie Korona Ziemi, które podobno ma zostać otwarte już wkrótce w Zawoi. Ma to być centrum edukacyjne. Znajdą się tam wszystkie informacje na temat dokonań polskich zdobywców najwyższych szczytów górskich. Moim zdaniem takiego miejsca na mapie polski brakowało. No i jeszcze będzie tam wiele informacji na temat górskiej przyrody, geografii, kultury górskiej oraz ma tam się znaleźć miejsce na historię himalaizmu. Będzie tutaj także organizowane spotkania z wybitnymi himalaistami. Fajnie, już nie mogę się doczekać pierwszego spotkania.

 14. Polecam! pisze:

  Ja jestem z Przemyśla. Może dla mnie nie jest to jakieś super atrakcyjne turystycznie miasto, bo znam je od dziecka. Ale podobno niektórych może zaciekawić. Powiem tylko tyle, że niedawno w mieście udostępniono podziemia bazyliki dla zwiedzających. Kościół ten pochodzi z piętnastego wieku no i jest jednym z najstarszych zabytków na całym Podkarpaciu. No i właśnie jakiś czas temu odkryto, że ma on naprawdę bardzo spore podziemia. Teraz udostępniono je dla zwiedzających. Fajnie tam. Można przenieść się w zupełnie inny świat. Naprawdę polecam.

 15. Miłośnik zimy pisze:

  Jako, że jestem miłośnikiem sportów zimowych to nie mogę powiedzieć niczego innego, jak tylko zareklamować nasze piękne, polskie góry. Naprawdę można tutaj zaszaleć. Nie trzeba wcale wyjeżdżać do Austrii czy gdzieś daleko. Jeśli chodzi o stoki i wyciągi narciarskie to z całą pewnością mogę polecić tutaj państwu Biakę oraz Zieleniec. Jeśli chodzi o ten drugi to powstaje tutaj sześcioosobowe krzesełko. W tej samej linii mają powstać także gondole z osłonami. Już się nie mogę tego doczekać. Chciałbym tam już wejść.

 16. Księżniczka pisze:

  Zamek w Książu jest naprawdę niezwykłym miejscem i z całą pewnością mogą państwu go polecić. W dodatku można go zwiedzać nocą. Wiele osób szuka adrenaliny i jakiś mocnych przeżyć. Czemu na przykład nie wybrać takiego oto miejsca. Obiekt można odwiedzać, z tego co wiem o każdej porze roku. No ale chyba tylko zimą można go zwiedzać nocą. Sam zamek pochodzi z trzynastego wieku i jest naprawdę położony w malowniczym miejscu. Jak się przyglądniemy mu z daleka to uznamy, że jest to miejsce niczym z bajki.

 17. Podróżnik pisze:

  Moim zdaniem najpiękniejszym miejscem w całej Polsce są Bieszczady. Mogę się o to nawet pokłócić. Uwielbiam tam jeździć. Czuję się tam po prostu jak w domu. Nie ma piękniejszego miejsca na ziemi. Dla osób, które jeszcze nie miały okazji tam być to tak na początek mogę polecić tutejszą zagrodę żubrów. Mieści się ona w Mucznem. Istnieje od chyba trzech lat. Przebywa tam 11 żubrów. Warto dodać, że w pierwszym roku, mimo niewielkiej reklamy, zagrodę żubrów odwiedziło aż 35 tysięcy osób.

 18. Paweł S. pisze:

  Może nie będę oryginalny, ale ja chciałbym polecić wszystkim Łazienki Królewskie. Ludzie, którzy odwiedzają stolicę naszego kraju narzekają na to, że jest to za bardzo nowoczesne miasto i że nie ma tutaj żadnych ładnych zabytków. To jest największa bzdura jaką słyszałem. Łazienki Królewskie są tego najlepszym przykładem. I cieszy mnie także to, że władze cały czas dbają o to, żeby wprowadzać tutaj jakieś nowości. Jakiś czas temu remont generalny przeszła Stara Oranżeria i nowa ekspozycja Królewskiej Kolekcji Rzeźby Stanisława Augusta.

 19. Szczecinianin pisze:

  Ja polecam ze swojej strony Szczecin. Oczywiście nie leży on nad morzem i nie ma co tutaj liczyć na wylegiwanie się na plaży, ale za to Szczecin może pochwalić się innymi, znacznie bardziej atrakcyjnymi miejscami niż kupa piachu. Znajdują się tutaj między innymi największy w Polsce schron dla ludności cywilnej. Mieściło się tam nawet 5 tysięcy osób. Przepiękny jest także tutejszy gmach szczecińskiej poczty. Jest zbudowany w stylu neogotyckim. Trzeba też zobaczyć najstarszy w Szczecinie most, który zwany jest mostem Długim.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *