Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Interesujesz się obróbką grafiki? Przeczytaj nasze porady

Grafika na stronach nie jest łatwa. Ale powinniśmy pamiętać o kilku obowiązujących zasadach co do jej umieszczenia na stronach. Strony internetowe są pełne zdjęć, obrazków, ilustracji. Ale nie każda grafika nadaje się na daną stronę.

Kupić czy stworzyć samodzielnie?

Jeśli chcesz mieć funkcjonalny i profesjonalny sklep internetowy, powinieneś zasięgnąć porady specjalisty. Możesz znaleźć firmy, które oferują stworzenie sklepu w korzystnych cenach i warunkach. Tworząc swój pierwszy biznes nie stawiaj na pół środki, ponieważ specjaliści będą wiedzieli, jak zadbać o potrzeby Twoje i klientów. Przewagą takiego rozwiązania jest to, że będziesz posiadać sklep, który od razu jest gotowy do użytku.

Decydują się na samodzielne tworzenie będziesz musiał poświęcić wiele czasu i pracy, aby finalny produkt był doskonały i spełniał wszystkie Twoje wymagania. Wówczas czeka Cię wiele prób i błędów, a sam sklep nie wystartuje od razu z działającym interfejsem. Jesteś na to gotowy? To zacznij swoją przygodę z nami!

Od czego zacząć przygodę z projektowaniem www?

Czasem trzeba wręcz ja ograniczyć do minimum. Ponadto, należy pamiętać o podpisywaniu obrazków, aby użytkownik wiedział, co ogląda. Poza tym krąży opinia, że powinno się umieszczać więcej niż 40 KB grafiki na stronie głównej.

Nie może ona mieć problemów z ładowaniem, bo nikt nie będzie na to czekał dłużej, niż kilka sekund. A dla innych nawet i to jest wiele! Poza tym tworzenie stron ma to do siebie, że nie powinno stosować się kolorowego tła, które może być nieczytelne, i niepotrzebnie opóźniać działanie strony. Poza tym wszystkie ikonki muszą być czytelne.

Ważne jest też szanowanie cudzych praw autorskich- nie kopiuj grafiki z innych stron, postaraj się stworzyć ją sam lub poproś o pomoc grafika. Prosta strona nie jest żadnym kosmicznym wydatkiem! Owszem, niektórzy twierdzą, że Strony internetowe rządzą się swoimi prawami, ale przy tworzeniu ich należy pamiętać o wyżej wymienionych ogólnych zasadach, których nie powinniśmy łamać. Warto dodać, że cała oprawa graficzna na naszej stronie internetowej odgrywa bardzo ważną rolę. Dobrze wykonana i wdrożona pozwala na dłużej przyciągnąć wzrok odwiedzającego w poszukiwaniu interesujących go treści.

Usługi graficzne są w cenie i warto posiąść chociaż podstawy, aby móc samodzielnie modyfikować szablony znalezione w sieci. Profesjonalny projekt graficzny strony głównej przygotowany przez webdesignera to koszt rzędu od około pięciuset złotych do nawet kilku tysięcy.
Chociaż grafika może wydawać się niespecjalnie trudną dziedziną IT to wykonanie spójnego projektu o odpowiedniej typografii jest złożonym procesem, który technicznie wymaga olbrzymiej wiedzy i doświadczenia. Opisywanie kół w logotypie i przesiadywanie godzinami w dostępnych paletach barwy to zadanie trudne i wymagające także dużego poczucia estetyki. Tworzenie strony i przygotowanie grafiki to jedno, ważne jest jej także wdrożenie.

Na rynku znajdziesz wiele ofert kodowania grafiki, ale nie każdy specjalista uczciwie ją przygotuje, dostosowując do najnowszych norm. O ile na samej grafice można jeszcze zaoszczędzić nieco pieniędzy, tak na kodzie jest z tym o wiele trudniej. Tutaj albo oprawa jest dobrze zakodowana, albo nadaje się do śmietnika. Nikt nie chce przecież, aby Twoja wcześniej zaprojektowana witryna wyświetlała się za każdym razem inaczej na kilkunastu przeglądarkach internetowych dostępnych w sieci.

O ile Chrome i Firefox dość dobrze poradzą sobie z błędami, które popełni koder, tak Opera czy Internet Explorer dadzą Ci łatwo do zrozumienia, że jednak cos jest nie tak jak być powinno. Przy zlecaniu grafiki na stronę pamiętaj jeszcze jedno. Nie zmuszaj zleceniobiorcy do wykonywania projektu wbrew jego ogólnej koncepcji. Pamiętaj, że każdy jest inny, a Twój pomysł może być albo nietrafiony, albo zwyczajnie niemożliwy w realizacji. Zostaw mu zatem szerokie pole działania i pozwól wykazać się kreatywnym projektem.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Interesujesz się obróbką grafiki? Przeczytaj nasze porady”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *