Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Gry o Wiedźminie w rękach już 6 milionów graczy

Fanów czeka nie tylko premiera nowej części ale też książki

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC

To już sześć lat od premiery pierwszej części gry o przygodach Geralta z Rivii. Z okazji urodzin firma CD Projekt pochwaliła się ponad 6 milionową sprzedażą gry z serii Wiedźmin.

Wkrótce na półki sklepów pojawi się trzecia już część o tytule Dziki Gon. Jednak nie tylko fani gry będą mieli powody do radości. Andrzej Sapkowski zdecydował się napisać kolejną powieść z serii zatytułowaną „Sezon Burz”. Wkrótce pojawi się na półkach w księgarniach.

Seria gier o Wiedźminie w liczbach

Można powiedzieć, że firmie CD Projekt udało się stworzyć porządną markę, która jest popularna nie tylko w kraju, ale też w Europie Wschodniej i na Zachodzie. Gdzie co prawda fanów jest mniej, ale ich liczba ciągle wzrasta. Pierwsza część tej już kultowej serii zadebiutowała dokładnie 6 lat temu, czyli 26 października 2007 roku. Z tego też powodu twórcy gry pokusili się o podsumowanie dotychczasowych osiągnięć, nawiązując do powstającej trzeciej części gry.

Seria gier o Wiedźminie w liczbach

The Witcher od 2007 roku zdobył w sumie 279 nagród z czego 79 należą do Wiedźmina 3. Pierwsza część gry zdobyła średnią ocenę w Metascore według 50 recenzji na poziomie 81 procent. Gra dotychczas pojawia się na coraz większej liczbie platform, na początku był to PC teraz już jest Xbox 360. Wyliczono także, że na przejście pierwszej części gry potrzeba 60 godzin, drugiej 55 godzin. Trzecia część według założeń ma być najdłuższa bo świat w „trójce” rozrośnie się do ogromnych rozmiarów. Jednak nie tylko fani gry czekają na premierę. Niedługo ma ukazać się kolejny tom przygód o Geralcie. Andrzej Sapkowski ujawnił, że „ Sezon burz” nie jest ani kontynuacją wydarzeń z sagi, ani też nie przedstawia wydarzeń wcześniej, lecz dzieję, się jakby obok znanych wydarzeń.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
2

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

2 komentarzy na temat “Gry o Wiedźminie w rękach już 6 milionów graczy”

  1. Patryk pisze:

    Hurra 🙂 Nie mogę się doczekać kolejnego tomu widźmina. Szkoda, tylko, że nie będzie dalszych losów Ciri 🙁

  2. Michał pisze:

    Wiedźmin to jest majstersztyk wśród gier 🙂 nie mogę się doczekać trzeciej części w te 2 pierwsze grałem i polecam.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *