Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Nowa sieć reklamowa dla blogów wordpress.com. Znasz ją?

Autorzy sieci blogów wordpress.com chcą zająć część tortu zajmowanego przez projekt Google AdSense. Nowy system reklam ma się nazywać WordAds i być dostępny dla każdego kto spełni odpowiednie warunki.

WordAds

Sieć reklamowa WordAds

Przedstawiciele WordPressa podkreślają, że każdego dnia na całym świecie powstaje blisko 50 tysięcy nowych blogów opartych na ich autorskim silniku. W sumie sieć zarządza już 24 milionami adresów co może stanowić poważne uderzenie w AdSense.

Nowa system reklam WordPressa zagrozi Google AdSense?

Sam tylko John Burke dał blogowiczom do zrozumienia, że każdy z nich zasługuje na lepsze warunki reklamy od tego co oferuje dzisiaj AdSense. Trudno o konkrety, ponieważ całe przedsięwzięcie wisi na razie w powietrzu, ale jeśli dysponujesz odpowiednio pokaźnym ruchem na blogu, posługujesz się takim językiem i spełniasz wszystkie inne warunki, możesz zgłosić się do sieci nawet dzisiaj.

Liczby nie są znane, tak samo jak treści, jakie powinien zawiera blog, dlatego przynajmniej na razie należy traktować nową sieć wordpress.com jako ciekawostkę niż realne zagrożenie dla Google.

Wielka niewiadoma

Trudno ocenić atrakcyjność przyszłej sieci reklamowej, ponieważ warunki są nieścisłe. Nawet jeśli nowy system reklam nie okaże się zapowiadaną rewolucją to należy cieszyć się z pojawiającej się tu i tam konkurencji. Kto wie, być może za jakiś czas polscy i światowi bloggerzy doczekają się systemu, który trwale podniesie poprzeczkę wydawców, a za codzienne notatki publikowane na łamach internetowych notatników będziemy zarabiali więcej?

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Nowa sieć reklamowa dla blogów wordpress.com. Znasz ją?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *