Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

PARP sfinansuje kolejne segmenty przedsiębiorczości. Do wzięcia 240 mln zł

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ma niebawem otworzyć nowy nabór na nowe wnioski w zakresie dofinansowywania biznesów w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, który potrwa do końca kwietnia.

Środki na rozwój e-biznesu

e-biznes

fot. flickr.com | aut. wmgwarwick

102 mln zł mają pokryć realizację projektów świadczących e-usługi lub takich, które wytwarzają produkty niezbędne dla ich uruchomienia. Mali przedsiębiorcy (także start-upy) mogą starać się o dofinansowanie także już istniejących biznesów – warunkiem jest złożenie wniosku nie później niż przed upływem pierwszego roku prowadzenia działalności. Szacunkowa pula przydzielona na tego typu projekty to przeszło 58 mln zł. Pozostała część przeznaczono na finansowanie firm działających na rynku do 2 lat – warunek, że nie działają w woj. lubuskim, lubelskim, kujawsko-pomorskim i wielkopolskim.

Przypomnijmy, że dotacje na jakie będzie można liczyć pokryją od 70 do 80 % całkowitych kosztów wdrożenia nowoczesnych projektów, pozostałą część, tj. 30 – 20 % przedsiębiorca musi mieć w zakresie własnego portfela.

Czytaj także: Konferencja na temat zarządzania płynnością w przedsiębiorstwie

Program Innowacyjna Gospodarka cieszy się niesłabnącą popularnością –  z badań wynika, że tylko do końca ubiegłego roku przyjęto blisko 34 tys. wniosków o dofinansowanie  – prawie 10 tys. w ramach projektu 8.1.

Nowoczesne eko-technologie

PARP dysponuje także kwotą 122 mln zł na rozwój kapitału ludzkiego, który skierowano do firm małych i średnich, które inwestują w rozwiązania ekologiczne oraz technologię przyjazną środowisku (także odnawialne źródła energii itd.). O dotację w ramach tego projektu można starać się przy strategiach o wartości min. 50 tys. zł, ale nie większych niż 10 mln zł.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “PARP sfinansuje kolejne segmenty przedsiębiorczości. Do wzięcia 240 mln zł”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *