Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Nowoczesna kasa fiskalna z korzyścią dla firmy

Rozwój technologiczny pociąga za sobą również znaczące zmiany w branży fiskalnej. Osiągnięcia takie jak miniaturyzacja czy cyfryzacja są chętnie wykorzystywane w urządzeniach rejestrujących sprzedaż. Dlatego przy wyborze kasy fiskalnej dla swojej firmy, warto uwzględnić kilka nowoczesnych rozwiązań i korzyści, jakie płyną z ich zastosowania.

Te same zobowiązania – różne metody

kasa

Fotografia: Kasa fiskalna w sklepie

Użytkownik kasy rejestrującej sprzedaż musi pamiętać o spełnieniu kilku obowiązków, określonych w przepisach fiskalnych. Należy też do nich przechowywanie kopii wystawionych paragonów. Kiedyś, jedynym sposobem na spełnienie tego wymogu pozostawało gromadzenie papierowych wydruków w specjalnych warunkach, gwarantujących czytelność danych przez kolejne lata. Obecnie istnieją urządzenia oferujące zapis elektronicznej kopii paragonów. Oznacza to, że wszystkie informacje o transakcjach umieszczane są na niewielkiej karcie pamięci. Oczywiście, metoda ta nie zwalnia podatnika z obowiązku koordynowania zapisu kopii, niemniej znacznie upraszcza archiwizację i porządkowanie danych. Przede wszystkim zaś, nie musimy już przechowywać wielu papierowych rolek.

Nie potrzebujemy też papieru na wydruk kopii, co zdecydowanie obniża koszty użytkowania kasy. Możemy za to dodatkowo zabezpieczyć informacje, przenosząc je na komputer, płytę DVD, pendrive’a lub inny nośnik.

Kasa fiskalna w rozbudowanym systemie sprzedaży

Zarówno w mniejszych, jak i rozbudowanych przedsiębiorstwach, w handlu stacjonarnym, jak i mobilnym, może zajść konieczność skorzystania z dodatkowych urządzeń. Jeżeli kwestia ta dotyczy naszej firmy, warto pomyśleć o kasie wyposażonej w różne interfejsy, takie jak USB, RS-232 czy PS/2. Port typu Ethernet zapewni stabilny i szczególnie szybki rodzaj połączenia z siecią LAN, zaś jeśli zależy nam na komunikacji bezprzewodowej – sięgnijmy po model umożliwiający zastosowanie modułu Wi-Fi bądź Bluetooth. Dzięki tym rozwiązaniom zyskamy wiele dróg do precyzyjnej i wydajnej współpracy kasy, komputera, wagi elektronicznej, skanera kodów kreskowych oraz innych urządzeń peryferyjnych. W rezultacie, koordynacja poszczególnych działań będzie miała realne przełożenie na szybkość i wysokie wyniki sprzedaży.

Nowocześniej to także wygodniej

Zmiany związane z technologią kas fiskalnych dotyczą wielu aspektów – także obsługi tych urządzeń. Najczęściej spotykamy się z modelami wyposażonymi w klawiatury, modułowe lub membranowe. Istnieją jednak takie, w których z powodzeniem zastosowano ekran dotykowy. Jego konstrukcja wykazuje dużą odporność na zarysowania i wilgoć, a ponadto umożliwia pracę nawet w grubych rękawicach. To nie tylko korzystne rozwiązanie dla ergonomii całego urządzenia.

Sposób funkcjonowania, zbliżony do tak popularnych dziś smartfonów, sprawia, że nowo nabyta kasa rejestrująca staje się od razu bardziej intuicyjna w użytkowaniu.

Więcej o kasach fiskalnych czytaj na pckf.pl

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Nowoczesna kasa fiskalna z korzyścią dla firmy”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *