Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Gran Turismo 6 czyli symulator jazdy dla prawdziwego miłośnika wyścigów

Czy ta gra pojawi się także na PS4?

Fotografia zgodnie z obowiązującą licencją CC

Przyjęło się wśród graczy, że każda platforma Sony otrzymuje dwie pełnoprawne odsłony z serii Gran Turismo. Chwilę przed premierą PS 4 a pod koniec żywota PlayStation 3 pojawiło się Gran Turismo 6. Gracze zastanawiają się, czy gra z tym samym numerkiem w przyszłości trafi również na nową konsolę.

Kolejna część serii wyścigów na konsole

Dokładnie piętnaście lat temu Kazunori Yamauchi świętował wydanie pierwszej części Gran Turismo. Na pewno nie zakładał wtedy, że zapoczątkowana właśnie seria będzie najpopularniejszymi wyścigami dostępnymi na konsole PlayStation. Można założyć, że chyba każda osoby, która ma którekolwiek urządzenia firmy Sony, nie zetknęła się nigdy choćby z jedną z części wielkiego GT. Przez te długie 15 lat ukazało się na rynku aż pięć pełnoprawnych odsłon serii. Kazunori Yamauchi wydał też kilka mniejszych projektów będących czymś w rodzaju „zajawek”, czyli gestów w kierunku niecierpliwiących się fanów. Urodziny były więc doskonałą okazją, aby ogłosić, że Polyphony Digital pomału finalizuje prace nad szóstą odsłoną serii. To na pewno ostatnia przeznaczona część na PlayStation 3 i być może jednocześnie pierwszą, która pojawi się na „czwórce”.

Symulator prawie gotowy

Kiedy zasiada się za kierownicą dostępnego w wersji demonstracyjnej elektrycznego Nissana Leafa, można poczuć pewne modyfikacje poczynione w fizyce pracy opon i zawieszenia. Doskonale widać to na powtórce z udziałem tego modelu, na której widać piękną pracę miękkiego podwozia. Natomiast pełnie wrażeń doświadczyć można dopiero w Nissanie 370Z, we właściwych kwalifikacjach na torze Silverstone. Do tej pory odgrywał on wielką rolę w imprezie GT Academy, lecz jakoś nie miał okazji trafić do gry.

Pędząc po torze z prędkością około dwustu kilometrów na godzinę łatwiej wyczuć środek ciężkości masy auta, co pozwala na przyjemniejsze i pewniejsze wchodzenie w ciasne zakręty. Do tego należy dodać, że samochód zachowuje się bardzo realistycznie. Wiadomo, że demo nie oddaje dobrze gry, zwłaszcza, że twórcy jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa w tym temacie. Jeśli natomiast będzie na tak wysokim poziomie jak demo to warto czekać na tą premierę.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
1

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Czekamy na Twój komentarz

1 komentarz na temat “Gran Turismo 6 czyli symulator jazdy dla prawdziwego miłośnika wyścigów”

  1. Mirek pisze:

    Mogę powiedzieć, że spędziłem wiele godzin przy GT czy GT2. Trójkę sobie odpuściłem, potem z ciekawości odpaliłem GT4 i tak mi się podobała, że jak kupiłem PS3 to oczywiście GT5 jak pierwszą grę.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *