Kategorie

Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Ratuj swój trawnik z Ziemovit

Twój trawnik nie jest już piękny, bo zaatakowały go chwasty? Poradzimy więc, w jaki sposób poradzić sobie z tą niechcianą plagą niechcianych roślin.

Jak wiadomo chwasty na trawniku to nie tylko nieestetyczny wygląd, ale również jest to zagrożenie, które nie korzystnie wpływa na rozwój trawy. Źdźbła trawy w przypadku plagi chwastów muszą konkurować o dostęp do promieni słonecznych, wody i składników odżywczych. Aby skutecznie je zwalczyć, na ratunek przychodzą nam regularne opryskiwanie chwastów.

Chwasty i ich niekorzystne działanie

Występowanie chwastów w trawniku to bardzo nie fortunny czas. Przede wszystkim chwasty zużywają składniki pokarmowe, jak i wodę. Obniżają temperaturę gleby i zacieniają źdźbła trawy. Co istotne chwasty to żywiciele przeróżnych patogenów, takich jak: grzyby, pleśnie czy szkodniki. Poza tym wiele chwastów rosnących na trawniku wokół domu to zagrożenie dla dzieci i zwierząt domowych, bo posiadają w sobie substancje trujące. Chwasty potrafią rozmnażać się w bardzo szybkim czasie, zajmując to coraz większe obszary. Wiele gatunków chwastów może rozwijać się nie tylko z nasion, ale również przez system korzeniowy. Ponadto chwasty o wiele lepiej niż trawa znoszą niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Łatwej się też przystosowują do wszelkich zmian. Dlatego walka z chwastami musi być systematyczna.

Przeczytaj także: https://ogolnotematyczny.pl/azofoska-uniwersalny-nawoz-dla-roslin.

Rodzaje chwastów dwuliściastych

Do popularnych chwastów dwuliściennych możemy zaliczyć gatunki roślin takie jak: babka , blekot pospolity, bylica pospolita, czerwiec roczny, dymnica pospolita, gorczyca polna, jaskier rozłogowy, jasnota purpurowa, jastrzębiec kosmaczek, komosa biała, koniczyna, krwawnik pospolity, kurzyślad polny, mlecz, mniszek pospolity, pięciornik gęsi, podbiał pospolity, pokrzywa żegawka, portulaka pospolita, powój polny, przetacznik polny, przymiotno kanadyjskie, rogownica pospolita, rumianek, rdest ptasi, skrzyp polny, stokrotka polna, szarłat szorstki, szczaw zwyczajny i polny, tobołki polne, tasznik pospolity, wilczomlecz obrotny, wyka ptasia, żmijowiec zwyczajny oraz żółtlica drobnokwiatowa.

Zwalczanie chwastów dwuliściennych z Ziemovit
Chwasty dwuliścienne to najpopularniejsze rodzaje tych roślin, które wyrastają na trawnikach. Bardzo łatwo rozróżnić je, bo są zdecydowane wyższe od trawy, mają inny kolor i dość często są to rośliny kwitnące. Ale nic strasznego, bo z pomocą przychodzi nam specjalny preparat Chwastox Complex 260,  który zwalczy gatunki roślin dwuliściennych poprzez pobranie substancji opryskującej przez liście, które dostarczą ją do korzeni. Trawa zostanie nienaruszona.

Zamów produkty marki Ziemovit w sklepie naszogrodniczy.pl.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Redaktor działów: Finanse i bankowość. Specjalizuje się w tematyce okołogospodarczej i politycznej.
Kolejny polski FPS

Barbara Zadrożna

Dobrze spędzone wakacje?

Barbara Zadrożna

Torgas

Barbara Zadrożna

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Ratuj swój trawnik z Ziemovit”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *